فوریه 23, 2024
ماجرای اعتراض40 انجمن پزشکی به تصمیم جدید وزارت بهداشت چیست؟

40 انجمن پزشکی و دندانپزشکی در خصوص الزام مؤسسین مؤسسات تشخیصی و درمانی به تأسیس مؤسسه در املاک با کاربری درمانی، اعتراض خود را اعلام کردند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار سلامت خبرگزاری فارس،40 انجمن پزشکی و دندانپزشکی در خصوص الزام موسسین موسسات تشخیصی و درمانی به تاسیس موسسه در املاک با کاربری درمانی، اعتراض کرند.

در نامه این انجمن ها خطاب به سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی آمده است:  پیرو انتشار دستورالعمل شماره 400/32171مورخ1401.

12.

01 در خصوص الزام موسسین موسسات تشخیصی و درمانی به تاسیس موسسه در املاک با کاربری صرفاً درمانی، ضمن ابراز نارضایتی  از انتشار این دستورالعمل بدون در در نظر گرفتن واقعیات موجود و مخالفت با آن به دلایل متعدد قانونی و عملی و اعلام مخالفت صریح با گنجاندن این مورد در آیین نامه های همه موسسات پزشکی، دندانپزشکی،آزمایشگاهی، رادیولوژی ، پیراپزشکی و سایر مراکز مرتبط، توجه جناب عالی را به موارد ذیل جلب می کند.

اولاً مطابق ماده واحده قانون تاسیس مطب پزشکان و حرف وابسته تاسیس مطب و موسسات درمانی و حرف وابسته در همه ساختمان های با کاربری مسکونی اداری تجاری و درمانی بلامانع است و این امر به کرات و در موارد متعدد در آراء دیوان عدالت اداری و به صورت وحدت رویه مورد اعمال بوده است و از این حیث دست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *