می 22, 2024
دندان های شیری راهنمای رویش صحیح دندان دائمی هستند | یک متخصص

[ad_1]

یک متخصص دندانپزشکی کودک و نوجوان گفت: حفظ سلامت و پیشگیری از پوسیدگی دندان های شیری از درمان های سخت و پرهزینه بعدی جلوگیری می کند.

– آفتاب نیوز : تمجید شبستری با تاکید بر اینکه والدین باید به اهمیت پیشگیری از پوسیدگی دندان های شیری فرزندان خود پی ببرند، اظهار کرد: اگر والدین متوجه نقش مهم دندان های شیری شوند، قطعا به طور جدی تری برای پیشگیری از پوسیدگی این دندان ها تلاش می کنند.

وی افزود: دندان های شیری به اندازه سایر قسمت های بدن و حتی بیشتر نیاز به رسیدگی و رعایت بهداشت دارند و همانطور که سلامت سایر ارگان های بدن برای ما مهم است، سلامت دندان های شیری نیز بسیار حائز اهمیت است.

شبستری با بیان اینکه بخش عمده ای از دندانپزشکی کودک و نوجوان به فعالیت های پیشگیرانه مربوط می شود، خاطرنشان کرد: با توصیه ها و آموزش های پیشگیرانه به کودکان و والدین که بسیار کم هزینه است از درمان های سخت و پرهزینه بعدی جلوگیری می شود.

وی با تاکید بر لزوم مراجعات دوره ای به دندانپزشک برای اطمینان از سلامت دندان های شیری، اظهار کرد: توصیه می شود در سنین زیر دو سال حتما یک بار مراجعه به دندانپزشک حتی بدون علت صورت گیرد تا علاوه بر آشنایی کودکان با محیط دندانپزشکی، آموزش های لازم به والدین در خصوص عوامل پوسیدگی زای دندانی صورت گیرد و مشکلات احتمالی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *