ژوئن 14, 2024
چه مدتی دندان عصب کشی شده زنده می ماند؟ | محققان می گویند

[ad_1]

محققان می گویند اگر دندانی را تحت عمل روت کانال، عصب کشی و درمان ریشه قرار دهید، می توانید انتظار داشته باشید که دندان شما حدود 11 سال زنده بماند.

– سلامت نیوز نوشت؛ در حقیقت دندان و بخش داخلی ان یک بافت زنده محسوب می شود که طی این فرایند نابود شده و از بین می رود.

در شرایط عادی، برای مدتی، کانال های ریشه می توانند دندان های شما را از پوسیدگی یا مشکلات حفظ کنند، اما دندان بدون عصب و بافت زنده، در نهایت شکننده شده و می میرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدت زمانی که این فرآیند ممکن است طول بکشد، محققان داده های بیش از 46 هزار بیمار را که تجربه عصب کشی در 99 مطب دندانپزشکی در سراسر ایالات متحده داشتند، تجزیه و تحلیل کردند.

دکتر تانکام تیوالی کاکات Thankam Thyvalikakath نویسنده اول این مطالعه و مدیر انفورماتیک دندان در موسسه Regenstrief و دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ایندیانا در ایندیاناپولیس درباره موضوع فوق گفت: یافته های ما بر اساس داده های دنیای واقعی و در مورد طیف وسیع تری از بیماران، نه فقط بیمارانی که در سیستم های بهداشتی بزرگ خدمات دندانپزشکی دریافت می کنند یا کسانی که بیمه شده اند، اطلاعاتی ارزشمند ارائه می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسیناپرس، این اطلاعات می تواند برای افزایش آگاهی عمومی مردم در زمینه خدمات دندانپزشکی استفاده شده و به بیماران و

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *