آوریل 13, 2024

به گزارش رکنا، بهرام عین‌اللهی، تلاش و حمایت از افراد اوتیسم در جامعه را از اقدامات با ارزش و ماندگار عنوان کرد و گفت: باید فرهنگ خیر خواهی و خیر اندیشی را در جامعه قدر بدانیم و از همه مردم ایران که در کار خیر مشارکت دارند، تشکر و قدردانی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر کسی اقدام به کار خیر می‌کند باید قدر او را بدانیم، زیرا چنین افرادی الگوی جامعه اند و در تاریخ ما کار‌های خیر ریشه‌دار است.

عین اللهی با بیان این که مجمع خیرین سلامت در سال گذشته حدود ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به مردم کمک کرده است، تصریح کرد: این کار خودجوش بوده است و نباید تصور کرد برای خیر بودن حتما باید ثروتمند و متمول بود، بلکه همه کمک‌ها از ناحیه هر کس با هر میزان درآمد، نزد خداوند متعال مأجور است

وزیر بهداشت، با اشاره فداکاری و اقدام جهادگونه والدین دارای فرزند اوتیسم، گفت: اولین کار خیر را در ارتباط با بیماران مبتلا به اوتیسم، خانواده‌ها انجام می‌دهند و بعد از آن‌ها باید از انجمن اوتیسم قدردانی کرد.

وی تاکید کرد: وزارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خدمت گذاری به جامعه اوتیسم کشور را فراتر از یک تکلیف و وظیفه و ارزشی اعتقادی می‌داند و از هیچ تلاشی برای کمک به این امانت‌های الهی دریغ نخواهد کرد.

عین اللهی در همین زمینه به اقداماتی که در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جامعه مبتلایان به اوتیسم صورت گرفته اشاره و تصریح کرد: هزینه درمان افراد طیف اوتیسم در مراکز دولتی ۱۰۰ درصد رایگان است و اگر کوچک‌ترین کوتاهی وجود داشته باشد، از خانواده‌ها می‌خواهیم که لطفا آن را فورا منعکس کنند.

وزیر بهداشت از اختصاص کد ویژه به خانواده‌های مبتلایان به اوتیسم در زمینه فوریت‌های پزشکی خبر داد و تاکید کرد: این خانواده‌ها می‌توانند با کد اختصاصی اورژانس تماس بگیرند تا خدمات خاص خود را با شرایط ویژه دریافت کنند.

عین اللهی همچنین از دو برابر شدن خدمات دندانپزشکی به جامعه مبتلایان به اوتیسم خبر داد و گفت: تلاش داریم بتوانیم خدمات خود به جامعه مبتلایان به اوتیسم را روز به روز افزایش دهیم و در مورد خدمات توانبخشی هم کیفیت و حجم ارائه این خدمات را ارتقاء ببخشیم.

وی در پایان یادآور شد: خدمت به جامعه مبتلایان به اوتیسم را افتخار خود می‌دانیم.

باشگاه خبرنگاران جوان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *