فوریه 23, 2024
نحوه اجرای آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی مشخص شد | آزمون

آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی در دو بخش تئوری و عملی در مهرماه 1402 برای دانشجویان سال آخر رشته دندانپزشکی عمومی برگزار می شود.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر ، بر اساس مصوبه چهل و دومین نشست شورای آموزشی دندانپزشکی مقرر شد برای دانش آموختگان رشته دکتری حرفه ای دندانپزشکی آزمون صلاحیت بالینی برگزار شود.

آزمون بخش تئوری (نظری) صلاحیت بالینی دندانپزشکی در 9 مهر به صورت متمرکز در دانشکده های دندانپزشکی و آزمون عملی تئوری صلاحیت بالینی دندانپزشکی در 20 مهر 1402 در محل تعیین شده توسط دانشکده دندانپزشکی برای قبول شدگان آزمون نظری برگزار خواهد شد.

در جزییات مراحل اجرایی آزمون اعلام شده است: آزمون عملی در رشته های دندانپزشکی ترمیمی، پروتزهای دندانی و اندودانتیکس نیازمند امکانات پری کلینیک است به همین منظور لازم است تا تسهیلاتی فراهم شود تا حداقل نیمی از دانشجویان آزمون دهنده به طور همزمان بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

جزییات امکانات مورد نیاز در کارگاه توجیهی کمیته های اجرایی اطلاع رسانی خواهد شد.

لازم است تا دانشجویان برای آزمون عملی اندودانتیکس حداقل یک دندان مولر کشیده شده انتخاب کنند و از آن یک رادیوگرافی پری اپیکال تهیه کنند و مناسب بودن دندان برای آزمون را به تایید گروه اندودانتیکس برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *