ژوئن 14, 2024

[ad_1]

به گزارش رکنا، دختر جوان بعد از تزریق دو آمپول مشکوک تسلیم مرگ شده و نامزدش در برابر اتهام قتل عمد قرار گرفته بود.

مرگ مشکوک دختر جوان

شامگاه 15 مهرماه سال ۹۷ پسر جوانی با اورژانس تماس گرفت و گفت حال نامزدش فرزانه بد شده است. با این تماس ماموران اورژانس به خانه مورد نظر در ملارد رفتند و با پیکر نیمه جان دختر ۲۵ ساله روبه‌رو شدند که به سختی نفس می کشید. نامزد ۲۹ ساله وی به نام حمید که گفت: نامزدم بعد از تزریق آمپولی مشکوک، یکباره دچار تشنج شد و روی زمین افتاد.

وقتی عوامل اورژانس از وی خواستند تا پوکه آمپول را به آنها نشان دهد پسر جوان از خانه بیرون رفت و دقایقی بعد دختر جوان تسلیم مرگ شد.

با مرگ مشکوک فرزانه ماموران پلیس در جریان قرار گرفتند و به تحقیق از پسر جوان پرداختند.

حمید گفت: مدتی بود من و فرزانه با هم نامزد بودیم. من آن شب به خانه مجردی نامزدم رفته بودم. او پایش به شدت درد می کرد. به همین خاطر  از داروخانه دو آمپول خرید و چون در مطب یک دندانپزشک منشی بود خودش آمپول ها را تزریق کرد. اما ساعتی بعد یک باره حالش بد شد و بعد از رسیدن اورژانس جان سپرد.فرزانه پوکه های آمپول را به سطل زباله انداخت و وقتی اروژانس سر رسید من نتوانستم پوکه ها را پیدا کنم. به همین خاطر به داروخانه رفتم و همان آمپول را گرفتم و به عوامل اورژانس دادم.

بازداشت پسرجوان

وقتی پزشکی قانونی در گزارشی آثار کبودی روی گردن دختر جوان را تایید کرد خواهر و برادرهای فرزانه  که ولی دم بودند از نامزد وی شکایت کردند . به این ترتیب در حالی که 3 ماه از مرگ مرموز دختر جوان گذشته بود حمید بازداشت شد.

وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: قسمتی از سقف خانه همسایه بالایی نم داده بود و قرار بود گچ کار به برای تعمیر به خانه مجردی فرزانه بیاید .اما بد قولی کرد و من مجبور شدم ساعت ها در خانه بمانم  اما او نیامد. عصر بود که فرزانه گفت پادرد دارد.چون او در مطب یک پزشک کار می‌کرد  و تزریقات بلد بود به همین خاطر به داروخانه رفت و آمپول متوکاربامول و یک آمپول دیگر را گرفت و به خودش تزریق کرد. او حالش خوب بود و شب باهم فوتبال تماشا کردیم اما یکباره گفت سرش گیج  می رود و بلافاصله بیهوش شد . من همان موقع با اورژانس تماس گرفتم.

پسر جوان درباره علت غیبتش بعد از حضور ماموران اورژانس گفت : ماموران اورژانس از من خواستند تا بگویم فرزانه چه آمپول هایی به خودش تزریق کرده است . من خانه را گشتم و چون پوکه آمپول ها را پیدا نکردم ، به داروخانه رفتم تا شاید متوجه شوم فرزانه چه آمپولی تزریق کرده است .من همان آمپول را خریدم و آن را خالی کردم و پوکه اش را به اروژانس دادم. ولی باور کنید من در مرگ نامزدم هیچ دخالتی نداشتم.

تحقیق از نامزد سابق پسرجوان

پلیس در فاز دیگری از تحقیقات دریافت حمید قبلاً نیز با یک دختر عقد کرده و بعد از 2 ماه از او جدا شده بود. پلیس به سراغ نامزد قبلی حمید رفت و به بازجویی از وی پرداخت. دختر جوان گفت :حمید پسر خشنی بود و در مدت دو ماهی که با هم نامزد بودیم چند مرتبه مرا کتک زد. به همین خاطر از او جدا شدم .

به دست آمدن این سرنخ و درخواست اولیای دم، علیه حمید کیفر خواست صادر و پرونده  اش به شعبه ۱۷ دادگاه کیفری تهران واقع در شهریار فرستاده شد وی وی از خود دفاع کرد.

نخستین دادگاه

در جلسه دادگاه اولیای دم برای حمید حکم قصاص خواستند. اما وی گفت: باور کنید من و نامزدم هیچ مشکلی با هم نداشتیم و آثار کبودی روی گردن و بدن او به خاطر برخوردش با زمین بوده است. فرزانه می خواست از جایش بلند شود که یکباره سرش گیج رفت و به شدت با سنگ اپن آشپزخانه برخورد کرد و سپس روی زمین افتاد. آثار کبودی قطعا به همین خاطر بوده است.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و پسرجوان را از اتهام قتل تبرئه کردند.

شکسته شدن حکم تبرئه در دیوان عالی کشور

با اعتراض اولیای دم به حکم تبرئه پسرجوان، پرونده در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی دوباره قرار گرفت و قضات دیوان عالی کشور حکم تبرئه پسرجوان را شکستند تا وی بار دیگر در دادگاه از خود دفاع کند.

به این ترتیب و در حالی که نزدیک به 5سال از مرگ معمایی دختر جوان گذشته بود نامزدش این بار در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد.

دومین دادگاه

در این جلسه نیز بار دیگر خواهر و برادرهای فرزانه برای نامزد خواهرشان حکم قصاص خواستند.

سپس یکی از همسایه های خانه مجردی فرزانه به عنوان شاهد در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: من یکباره صدای مهیبی از خانه دختر جوان شنیدم. بلافاصله فریادهای کمک خواهی مرد جوان به گوشم رسید.او فریاد می کشید و کمک خواست که مقابل در خانه شان رفتم و همان موقع اروژانس سر رسید.

وقتی حمید روبه روی قضات ایستاد  اظهارات قبلی اش را تکرار کرد و گفت: وقتی فرزانه می خواست از روی زمین بلند شود دچار تشنج شد و به شدت با سنگ اپن آشپزخانه برخورد کرد. این برخورد به حدی شدید بود که سنگ اپن آشپزخانه شکست. من که ترسیده بودم فریاد کشیدم و از همسایه ها کمک خواستم و بلافاصله با اروژانس تماس گرفت. صدای مهیبی که همسایه ها شنیده اند به خاطر برخورد فرزانه با سنگ اپن بوده است.من واقعا در مرگ نامزدم دستی نداشتم و بی دلیل بازداشت شده ام.

در پایان جلسه قضات دادگاه پرونده را به پزشکی قانونی فرستادند تا بار دیگر علت مرگ دختر جوان در کمیسیون پزشکی قانونی بررسی شود.

وقتی کمیسیون 7نفره پزشکی قانونی علت مرگ را آریتمی قلب اعلام کرد قضات دادگاه حمید را از اتهام قتل تبرئه و حکم به آزادی وی صادر کردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *