می 24, 2024
آیا جرم گیری برای دندان مضر است؟ | متخصص بیماری های لثه دانشگاه

[ad_1]

متخصص بیماری های لثه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، گفت: جرم گیری برای سایر درمان های دندان پزشکی به عنوان درمان مادر تلقی می شود، بنابراین جرم گیری ضروری است و هیچ اثر منفی بر مینا و ریشه دندان ها ندارد.

– متخصص بیماری های لثه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، گفت: جرم گیری برای سایر درمان های دندان پزشکی به عنوان درمان مادر تلقی می شود، بنابراین جرم گیری ضروری است و هیچ اثر منفی بر مینا و ریشه دندان ها ندارد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر سیده زهره طبیب زاده نوری، گفت: بوی بد دهان علل مختلفی دارد که یکی از دلایل آن می تواند پلاک میکروبی و جرم باشد.

جرم گیری دندان ها و از بین بردن مشکلات لثه ای و ترمیم پوسیدگی های دندانی از مهمترین راه های رفع بوی بد دهان است، در واقع جرم گیری به عنوان درمان مادر در دندانپزشکی تلقی می شود.

وی افزود: یکی از درمان های اولیه و مقدماتی برای تمام درمان های آینده دندانپزشکی، در صورتی که بیمار جرم دندانی داشته باشد، جرم گیری است.

وی ادامه داد: اگر دندان بیماری جرم داشته باشد، باعث می شود که بافت های پشتیبانی کننده دندان که سلامت ریشه های دندان ها را تضمین می کنند، آسیب ببینند؛ چرا که جرم باعث تجمع پلاک های میکروبی اطراف بافت های دندانی می شود و به تدریج باعث صدمه به سایر بافت های دندان نیز می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *