دسامبر 5, 2023
21 دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با چه شرایطی جذب شدند؟

دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به تازگی مراسم استقبال از 21 دانشجوی خارجی را برگزار کرده است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از بندرعباس، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در روز 10 مردادماه مراسم استقبال از 21 دانشجوی خارجی را در سالن فارابی این دانشگاه برگزار کرد.

وجود کمبودهای پزشکی و درمانی در هرمزگان این سوال را در اذهان بوجود آورده که جزییات جذب این دانشجویان در این دانشگاه چگونه بوده است.

  غلامعلی جاودان رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این باره توضیح داد که جذب این تعداد دانشجوی در راستای سیاستهای دولت برای همکاری های بین المللی صورت گرفته و این 21 دانشجوی خارجی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی مراحل تحصیلات خود را سپری می کنند.

وی افزود: این دانشجویان مشابه دانشجویان ایرانی در مراحل مختلف تحصیل با زبان فارسی و انگلیسی دوره های آموزشی را طی می کنند.

همچنین جذب دانشجوی خارجی جزو شاخص های توسعه دانشگاه است؛ لذا در تلاشیم دانشگاه را بیشتر به سمت بین المللی سازی پیش ببریم.

دکتر جاودان عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یکی از دانشگاه هایی است که در زمینه کیفیت آموزش پزشکی در کشور از شرایط خوبی برخوردار است و حضور این دانشجویان فرصتی مناسب در بحث بین المللی سازی دانشگاهها برای استان هرمزگان هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *