ژوئن 14, 2024

[ad_1]

به گزارش رکنا، همه ما بعد از مدتی که از مسواک مان استفاده کردیم باید آن را تعویض کنیم و بهترین زمان هر ماه است اما شاید برایتان جالب باشد که بگوییم مسواک کهنه را در امور مختلف خانه داری می توان به خدمت گرفت و از تاثیر فوق العاده آن حیرت زده شد؛ البته مسواک استفاده شده را بهتر است که برای این کار در نظر نگیریم چراکه آلودگی های دهان و دندان را منتقل می کند. منظور از مسواک کهنه مسواکی است که مدتی از خرید آن گذشته و می توان برای برخی کارهای زندگی از آن استفاده کرد؛ با ما همراه باشید.

فواید مسواک کهنه در خانه داری

1) اسکراپ ناخن

2) تمیز کردن شعله گاز

3) تمیز کردن پرزهای بلال

4) رنگ کردن ریشه موی سر

5) تمیز کردن کیبورد کامپیوتر

6) تمیز کردن سشوار یا بخاری ماشین

7) پاک کردن چربی لوازم خانگی

8) جدا کردن پالپ آبمیوه

9) تمیز کردن لا به لای کاشی

10) تمیز کردن شیرآلات

 یکی از کاربردی‌ترین وسایل برای تمیز کردن برخی قسمت‌های سخت خانه، استفاده از مسواک‌های کهنه است که کلی به شما کمک می‌کند.

شعله اجاق گاز

تمیز کردن شعله اجاق گاز به خاطر اینکه لبه‌های ظریف و باریکی دارد و از طرفی خیلی در دسترس نیست، کار سختی است و شما نمی‌توانید با دستمال به راحتی آن را تمیز کنید. مسواک یکی از آن مواردی است که برای تمیز کردن می‌توانید از آن استفاده کنید. از یک مسواک آغشته شده به مایع ظرفشویی با حرکات دایره‌ای شکل کمک بگیرید.

شیرآلات

قطعا مشاهده کرده‌اید که جرم زیادی در اطراف شیرآلات تجمع پیدا می کند و شما خیلی نمی‌توانید آن را تمیز کنید. در چنین حالتی باکتری و قارچ در لابلای شیرالات رشد می‌کند که می‌توانید از مسواک و کمی مایع پاک‌کننده کمک بگیرید.

جای مداد شمعی روی دیوار

اگر در منزل کودک داشته باشید، احتمالاً او با مداد شمعی‌هایش روی دیوار طراحی کرده و شما نتوانسته‌اید کاری کنید. در چنین حالتی مسواک با کمی خمیر ریش تراش یا خمیر دندان می‌تواند رد مداد شمعی‌ها را پاک کند. در نهایت روی آن یک دستمال تمیز بکشید.

سشوار یا بخاری ماشین

هم سشوار و هم بخاری ماشین لبه‌هایی دارند که خیلی راحت قابل دسترسی نیستند اما لابلای آن آلودگی‌هایی تجمع پیدا می‌کنند و می‌توانید زیر این لبه‌ها را با مسواک تمیز کنید و گرد و غبار را بیرون بیاورید.

کیبورد کامپیوتر

کیبورد کامپیوتر معمولاً خیلی راحت با گرد و غبار کثیف می‌شود و در نتیجه باید لابه لای آن را تمیز کنید. از طرفی دستمال هم خیلی راه حل خوبی نیست. پس بهتر است که با مسواک لابه لای کلیدهای کیبورد کامپیوتر را تمیز کنید.

راه آب داخل سینک ظرفشویی

راه آب داخل سینک ظرفشویی به دلیل اینکه بقایای مواد غذایی را داخل خودش جمع می‌کند و از طرفی خیلی قابل دسترسی نیست، در نتیجه در طول زمان آلوده می‌شود. شما می‌توانید یک مسواک را آغشته به مایع ظرفشویی کنید و روی این قسمت به راحتی فرچه کشیده و آن را برق بیندازید.

لابه‌لای کاشی

لابه‌لای کاشی حمام و دستشویی خیلی راحت جرم می‌گیرد. از طرفی شما با دستمال نمی‌توانید آن قسمت ها را پاک کنید . فقط کافی است که کمی سفید کننده و آب را مخلوط کنید و روی مسواک بزنید و لابلای کاشی بکشید.

پرزهای بلال

هنگامی که می‌خواهید بلال درست کنید، احتمالاً مقداری از ریشه‌ها و موی بلال روی آن باقی می‌ماند. در چنین حالتی می‌توانید با گوشه یک مسواک تمیز این موها را جدا کرده؛ به صورتی که روی بلال‌ها کشیده تا موها جدا شود.

رنگ کردن ریشه موی سر

اگر می‌خواهید ریشه موهای خود را در منزل رنگ کنید، یک مسواک قدیمی و تمیز را به عنوان راهی برای اعمال کردن رنگ موی سر استفاده کنید تا کمترین کثیفی و آلودگی ایجاد شود.

پاک کردن چربی ها

قطعا لوازم داخل خانه مخصوصا لوازمی که در آشپزخانه استفاده می‌کنید، چربی‌های زیادی را به خاطر پخت و پز و آشپزی به خودشان جذب می‌کنند و هیچ چیز غیر از مسواک و ماده شوینده نمی‌تواند این چربی‌ها را از روی آنها پاکسازی کند.

اسکراب ناخن

اگر احساس می‌کنید ناخن های شما نیاز به یک اسکراب و لایه برداری ملایم دارند، کافی است که یک مسواک تمیز بردارید و کمی صابون و آب به آن بزنید و روی ناخن‌هایتان بکشید تا کثیفی‌ها و آلودگی‌ها از بین برود.

جدا کردن پالپ آبمیوه

معمولاً دستگاه‌های آبمیوه‌گیری بعد از مدتی کثیف می‌شوند، زیرا پالپ میوه‌ها در یک قسمت گیر می‌کند و باعث می‌شود که میوه‌های بعدی خیلی خوب و خالص نباشند. در چنین حالتی می‌توانید ناحیه فیلتر آب میوه‌گیری را با یک مسواک کاملاً تمیز پاکسازی کنید تا دوباره کار آبمیوه گیری بهتر از قبل نمایان شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *