ژوئن 14, 2024

[ad_1]

به گزارش رکنااز ایلام؛ نورالدین رحیمی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان، اظهار کرد: این افرد در قالب صندوق های کارکنان دولت، عشایر و روستاییان،شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و همچنین صندوق بیمه همگانی و بیمه ایرانیان هستند که از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند.

وی افزود: تمامی افردی که جزو پنج دهک اول جامعه در استان ایلام زندگی می کنند، بدون مراجعه به بیمه سلامت و با استفاده از بانک اطلاعاتی ثبت احوال به صورت کاملا رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام با اشاره به اینکه دولت حق سرانه پرداخت بیمه این افراد را پرداخت می کند، تصریح کرد: مددجویان بهزیستی که در مراکز درمانی دولتی عمل جراحی انجام دهند، تقریبا به صورت رایگان است.

رحیمی عنوان کرد: در حوزه بارداری و فرزندآوری نیز خدمات خوبی در بیمه سلامت انجام می شود، اول اینکه تمامی مادران باردار و فرزندان تا پنج سال به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.

وی افزود: افرادی که برای ناباروری به مراکز دولتی مراجعه می کنند، ۹۰ درصد هزینه ها و اگر هم به مراکز خصوصی مراجعه می کنند برابر تعرفه دولتی هزینه های آنها پرداخت می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام با اشاره به اینکه در حال حاضر نسخه نویسی الکترونیکی به صورت کامل در سطح استان ایلام انجام می شود، گفت: استان ایلام در بحث نسخه نویسی الکترونیکی جزو استان های پیشرو در کشور بوده است.

وی بیان داشت: ۱۵ هزار نفر از حاشیه شهر ایلام، زندانیان به همراه خانواده و افراد مجهول الهویه با تایید بهزیستی به صورت کاملا رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

رحیمی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ خدمت توانبخشی برای افراد تحت پوشش بهزیستی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است، افزود: بیمه سلامت ۷۰ درصد هزینه های تعرفه خصوصی در این بخش را پرداخت می کند.

وی اضافه کرد: ۷۳ درصد کل افراد بیمه شده در بیمه سلامت استان ایلام یعنی ۲۸۶ هزار نفر به صورت رایگان تحت پوشش قرار گرفته اند و از خدمات بیمه ای استفاده می کنند.

مدیرکل بیمه سلامت ایلام گفت: اتباع بیگانه ای که دارای کارت مهاجرت و آسیب پذیر هستند، این افراد به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند، مابقی اتباع خارجی نیز می توانند با پرداخت سرانه هزینه از خدمات بیمه سلامت برخوردار شوند.

وی عنوان کرد: ۵۱ مرکز روستایی در استان ایلام در بحث نظام ارجاع و پزشک خانواده شناسایی شده که در این مراکز خدمات آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشکی به صورت رایگان ارائه می شود.

رحیمی با اشاره به اینکه بحث پوشش هزینه های بیماران خاص یکی از اقدامات مهم بیمه سلامت بوده است، گفت: ۱۰۷ بیماری خاص مشخص شده که برای ۲۷ بیماری بسته خدماتی در بیمه سلامت تعریف شده است.

وی عنوان کرد: تمامی این بیماران در استان نشان دار شده اند و در مراکز تحت پوشش خدمات دهی رایگان دریافت می کنند، علاوه بر این تاکنون بیش پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از هزینه های بیماران صعب العلاج در استان پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت گفت: اگر مرکز رادیوتراپی در استان ایلام وجود داشته باشد، بیمه سلامت ۱۰۰ درصد هزینه بیماران را پرداخت می کند، متاسفانه این مرکز در استان وجود ندارد، رسانه ها در این زمینه باید مطالبه گری کنند.

وی در پایات با اشاره به اینکه بعضی از جراحی ها در استان انجام نمی شود، افزود: ۷۲ نفر در بیمه سلامت استان ایلام به مردم و جامعه هدف خدمات رسانی می کنند.

کوثر موسوی/ایلام 

 

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *