آوریل 22, 2024

به گزارش رکنا، طرز تهیه یک کیک خوشمزه و راحت و ساده که هم در قابلمه می شود درست کرد و هم در فر را به شما عزیزان آموزش داده ایم. فقط باید نکاتی را رعایت کنید که کیک تان پفکی با پف زیاد شود.

مواد لازم کیک قابلمه ای

تخم مرغ    4 عدد

شیر    یک پیمانه

روغ مایع    1/2 پیمانه

شکر   1/5 پیمانه

بیکینگ پودر    2 قاشق چایخوری

وانیل    1/2 قاشق چایخوری

آرد    2 پیمانه

پودر کاکائو    2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک قابلمه ای

مرحله اول

برای تهیه کیک قابلمه ای خوشمزه ابتدا یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم، سپس تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل به آن اضافه می کنیم و با همزن برقی به مدت 7 تا 10 دقیقه مخلوط می کنیم تا مخلوط تخم مرغ سفید و کش دار شود.

مرحله دوم

در این مرحله شیر را به همراه روغن مایع را به مخلوط تخم مرغ و شکر اضافه می کنیم، سپس مجددا با همزن برقی به مدت یک دقیقه در حد ترکیب شدن مخلوط می کنیم. در ادامه یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم.

مرحله سوم

حالا آرد، بکینگ پودر و آرد ذرت را درون کاسه می ریزیم و مخلوط می کنیم. در ادامه مخلوط آرد را درون الک می ریزیم و دو مرتبه الک می کنیم، سپس مخلوط آرد را مجددا درون الک می ریزیم و طی 3 مرحله روی مخلوط تخم مرغ الک می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مایه کیک را با لیسک به صورت دورانی و چرخشی از یک سمت مخلوط می کنیم تا بافت آن یکدست شود. حالا مایه کیک را به 2  قسمت مساوی تقسیم می کنیم، سپس به یک قسمت پودر کاکائو و به قسمت دیگر 2 قاشق غذاخوری آرد اضافه می کنیم

مرحله پنجم

حالا مجددا مایه کیک را در حد مخلوط شدن هم میزنیم. در ادامه یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم و کف قابلمه را با مقداری روغن چرب می کنیم و با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس یک رینگ یا یک لیوان وسط قابلمه قرار می دهیم.

مرحله ششم

در این مرحله از دو طرف رینگ هر دو مایه را همزمان درون قابلمه می ریزیم. در ادامه در قابلمه را با دم کنی می پوشانیم و شعله پخش کن را روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس درب قابلمه را می بندیم و آنرا روی شعله پخش کن قرار می دهیم.

مرحله هفتم

در نهایت اجازه می دهیم کیک به مدت 50 دقیقه روی حرارت بماند تا کاملا بپزد. در آخر پس از گذشت این مدت، کیک را با سیخ چوبی یا خلال دندان تست می کنیم. در صورتی که پخته بود آن را از قابلمه خارج کرده و به صورت دلخواه تزئین می کنیم. نوش جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *