آوریل 23, 2024
محصولات مراقبت از دندان

سال‌هاست که ما با این ایده سازگار شده‌ایم که سلامت دندان‌های ما فقط به ۲ چیز نیاز دارد: مسواک و خمیر دندان. ما حتی در مورد برندها و مدل های محصول هم هیچ تردیدی نداریم. خواه مسواک شما دستی باشد یا برقی، چیزی که ما در اولویت قرار داریم، توانایی مسواک ما برای تمیز کردن و درخشان کردن دندان‌هایمان است. اکنون که بسیاری از مردم به زیبایی ظاهری و جذابیتی که از یک لبخند ساده به دست می‌آید، توجه می‌کنند، برخی از آنها تلاش بیشتری می‌کنند. حتی با میل و رغبت کلینیک Dental Excellence در کانبرا، ACT را بررسی کنید، یا هر کدام کلینیک دندانپزشکی قابل اعتماد نزدیک آنها باشید تا بهترین توصیه ها را برای کیت ابزار دندانپزشکی خانگی خود دریافت کنید.

سلامت دندان: بخشی از مراقبت شخصی شما

مجموعه عظیمی از کالاهای موجود در بخش مراقبت های بهداشتی دهان و دندان در داروخانه شما ممکن است سر شما را به هم بریزد. به گزینه های نخ دندان نگاهی بیندازید: آیا می خواهید نخ دندان اپیلاسیون شود یا بدون موم؟ استفاده از نوار بهتر است یا روش های سنتی؟ آیا می توانید بدون دهانشویه، شستشوی دهان و محلول های سفید کننده بدون نسخه، لبخندی درخشان داشته باشید؟ آیا شما نیاز دارید از یک کلینیک دیدن کنید برای اینها؟

در اینجا نحوه انتخاب مناسب برای تمیز کردن دندان، از مسواک گرفته تا سوهان زبان، برای حفظ لبخند درخشان و سلامت دهان شما آمده است.

راه هایی برای حفظ مراقبت از دهان خوب

پریودنتیت (مشکلات لثه)، پوسیدگی دندان، تجمع پلاک و جرم دندان، پوسیدگی دندان، از دست دادن دندان، بوی بد دهان و حتی عفونت ها و بیماری های التهابی می توانند از دهان به سایر نقاط بدن بروند. دندانپزشکان همه اینها را به بهداشت نامناسب دندان و دهان برمی‌گردانند.

ارائه دهنده دندانپزشکی به شما توصیه می کند که مرتب به دندانپزشک خانوادگی و پریودنتیست خود مراجعه کنید. این می تواند به جلوگیری از ابتلا و ایجاد مشکلات دندانی و پریودنتال کمک کند زیرا شما و دندانپزشکتان می توانید آنها را به اندازه کافی زود کشف کنید تا آنها را اصلاح کنید.

با این حال، مدیریت نگرانی های بهداشت دهان و دندان در خانه با رعایت بهداشت مناسب دندان بسیار ترجیح داده می شود.

کیت ابزار دندانپزشکی شما در خانه

بنابراین، دقیقاً چگونه باید انتخاب کنیم که برای مراقبت کامل از دندان شما از چه چیزی استفاده کنیم؟ شما می توانید از این ابزار به عنوان یک ابزار مطب دندانپزشکی یاد کنید که می توانید در خانه داشته باشید زیرا مراقبت های دهانی را که دندانپزشک برای سلامت دندان خود انجام می دهد ادامه می دهید. اگر بیش از یک سال است که به دندانپزشک مراجعه نکرده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از همین حالا وقت ملاقات بگذارید.

ما، به عنوان مربیان بهداشت، از آموزش بیماران با ارزش خود در مورد چگونگی حفظ مراقبت های بهداشتی مناسب حمایت می کنیم. بنابراین، بدون هیچ مقدمه ای، اکنون زمان آن رسیده است که 5 ابزار ضروری برای ایجاد کیت ابزار دندانپزشکی ایده آل خود را در اختیار شما قرار دهیم.

مسواک

این یک کار بیهوده است. شما می توانید محصولات مختلفی را انتخاب کنید تا به عنوان خمیر دندان، دهان شویه یا سایر منابع دندانی شما عمل کنند، اما هیچ چیز نمی تواند جایگزین مسواک مناسب شود. شما نمی توانید یک کیت ابزار دندانپزشکی را بدون این تکمیل کنید. مسواک زدن دندان ها هدف اصلی از بین بردن پلاک از تمام سطوح دندان است.

مسواک زدن با موفقیت بیشتر مستلزم استفاده از مسواک با منحنی های دقیق مهندسی شده است. انتخاب مسواک‌های نرم در مقابل مسواک‌های محکم می‌تواند به کاربران این امکان را بدهد که دندان‌ها و لثه‌های خود را راحت‌تر مسواک بزنند و خطر ابتلا به بیماری‌های لثه را کاهش دهند.

مسواک زدن به مدت 2 دقیقه دو بار در روز پیشنهاد می شود، علیرغم این واقعیت که اکثر غربی ها فقط 30 تا 60 ثانیه در روز یک بار مسواک می زنند. هنگام مسواک زدن باید از حرکات کوچک دایره‌ای و همچنین به سمت بالا، پایین و عقب و جلو استفاده کرد.

برای بهترین نتیجه، در امتداد خط لثه با زاویه 45 درجه مسواک بزنید. اگر سرعت مسواک برقی به اندازه کافی کم باشد تا به دندان‌های شما آسیب نرساند، استفاده از آن مناسب است.

خمیر دندان

از هرگونه خمیردندان حاوی شکر، رنگ های مصنوعی یا سایر اجزای اضافی باید اجتناب شود (اگرچه طعم نعناع یا سایر افزودنی های خوشبو کننده نفس خوب است). زیرا فلوراید می تواند به بازسازی مجدد مینای دندان شما کمک کند و برای جلوگیری از پوسیدگی، باید از خمیر دندان حاوی آن استفاده کنید.

افزودن‌های جوش شیرین نیز به دلیل ویژگی‌های ضد باکتریایی و ضد التهابی جوش شیرین مفید هستند. همچنین انواع مختلفی از خمیردندان‌ها برای سفید کردن دندان‌های حساس و سفید کردن دندان‌ها وجود دارد، اما از هر چیزی که حاوی مواد سفیدکننده است دوری کنید، زیرا ممکن است به دندان‌های شما آسیب برساند.

نخ دندان

نخ دندانمسواک زدن فقط جلو، عقب و کلاهک دندان‌هایتان باعث می‌شود حداقل نیمی از کل سطح دندان مسواک نشود. اگر اجازه دهیم بقایای غذا، کثیفی و میکروب‌ها در شکاف دندان‌های مجاور شما رشد کنند، اینها در نهایت موفق به ایجاد پوسیدگی دندان می‌شوند که منجر به عفونت و از دست دادن دندان می‌شود.

بعد از مسواک زدن، رفتن به دندانپزشک برای کشیدن نخ دندان مضحک به نظر می رسد، بنابراین انجام آن به تنهایی امکان پذیرتر به نظر می رسد. دندانپزشکان توصیه می کنند یک بار در روز، در حالت ایده آل دو بار در روز، قبل از خواب از نخ دندان استفاده کنید. برای قرار گرفتن در نقاط تنگ و کاهش احتمال پارگی نخ، از نخ‌های مومی یا تفلون استفاده کنید. برخی از فروشگاه‌ها دارای مارک‌های نخ مسطح هستند که برای دندان‌های با فاصله کم یا کج ایده‌آل هستند. اگه بخوای میتونی پیدا کنی یک کلینیک دندانپزشکی که خدمات ارتودنسی ارائه می دهد توصیه های آنها را در مورد اینکه از چه نخ دندانی می توانید به طور ایده آل استفاده کنید بپرسید.

اگر نخ نخ برای شما خیلی سخت است، می توانید از مسواک های بین دندانی استفاده کنید که برای تمیز کردن دندان ها و تجهیزات دندانی ایده آل است.

خراش زبان

به همان اندازه که دندان ها و لثه های خود را مسواک می زنید، میکروب ها همچنان می توانند روی زبان شما باقی بمانند. کثیف ترین قسمت دهان شما زبان است که یک کارخانه باکتری است. به همین دلیل است که باید بعد از هر وعده غذایی دندان های خود را بشویید. زبان خراش یک است ابزار تخصصی دندانپزشکی که به شما کمک می کند بقایای مواد غذایی و باکتری های گیر کرده روی زبان را که معمولا مسواک از دست می دهد را از بین ببرید.

دهانشویه

پس از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، باید هر بار از دهانشویه آنتی باکتریال استفاده کنید. از آنجایی که در هر بار استفاده فقط به مقدار کمی نیاز دارید، حتی گران ترین دهانشویه نیز نباید گران قیمت باشد.

دهانشویه‌ها دو کار انجام می‌دهند: میکروب‌های دهان را از بین می‌برند و بقایای مواد غذایی چسبیده به دندان‌ها یا لثه‌ها را پاک می‌کنند. مهم است به خاطر داشته باشید که دهانشویه جایگزین خوبی برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نیست زیرا پلاک را از بین نمی برد.

پس از استفاده از کیت ابزار دندانپزشکی خود و انجام تمام مراقبت های شخصی دهان و دندان مورد نیاز خود را در نظر بگیرید شستشوی دهان به عنوان آخرین مرحله نفس گیر شما.

بسیاری از حفره ها و بیماری های دندان هیچ نشانه ای ندارند، بنابراین تا زمانی که به دندانپزشک مراجعه کنید سلامت دندان خود را تحت نظر داشته باشید، یک مشکل جدی سلامت دهان ممکن است مورد توجه قرار نگیرد. در حالی که روی صندلی دندانپزشکی هستید، از تعداد دفعات معاینه دندان و تمیز کردن حرفه ای دندان ها بر اساس نیازهای خاص خود و همچنین توصیه های بیشتر محصولات مراقبت از دهان سؤال کنید.

منابع:

7 بهترین محصولات بهداشتی دندان در سال 2020، به گفته ویراستاران سلامت

https://www.health.com/condition/oral-health/beauty-awards-oral-care

8 ابزار برای لبخند بهتر

https://www.everydayhealth.com/hs/dental-health-guide/tools-for-better-smile/

خطرات استفاده از پلاک خراش در خانه

https://www.colgate.com/en-us/oral-health/adult-oral-care/the-dangers-of-using-a-plaque-scraper-at-home


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *