آوریل 13, 2024

به گزارش رکنا از اردبیل به نقل از علوم پزشکی اردبیل، دکتر رامین نسیمی دوست گفت: این مرکز غیرمجاز مداخله‌گر در امور طب سنتی طی بازدید‌های مداوم و نامحسوس کارشناسان اداره نظارت بر درمان دانشگاه به دلیل دخالت افراد فاقد صلاحیت علمی در امور درمان و انجام خدمات حجامت شناسایی و با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی پلمب و فرد متخلف به مراجع قضایی معرفی شد.

وی با اشاره به این که برخی افراد ناآگاه به امور پزشکی حتی اقدام نسخه‌پیچی رایگان کرده و هزینه‌های هنگفتی را متوجه مردم می‌کنند، ادامه داد: وقتی هر کسی به خود اجازه کار در این حوزه داده و با شرکت در یک دوره کوتاه مدت آموزشی، چه مجاز و چه غیرمجاز شروع به نسخه‌پیچی برای آحاد مردم می‌کند باید منتظر عواقب ناخوشایندی در زمینه سلامت مردم بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان اردبیل بیان کرد: آحاد مردم باید بیشتر در مورد مسائل مربوط به سلامت خود حساس بوده و فریب تبلیغات را نخورند.

نسیمی دوست تاکید کرد: انجام هرگونه مداخلات و اقدامات پزشکی، دندانپزشکی و طب سنتی در مراکز غیرمجاز و توسط افراد غیر مرتبط ممنوع بوده و باید در مراکز معتبر و زیر نظر متخصص مربوطه انجام شود.

وی افزود: مردم می‌توانند هر گونه تخلف مربوط به حوزه درمانی یا دخالت غیرمجاز افراد فاقد صلاحیت در امر درمان‌های پزشکی، دندانپزشکی و طب سنتی را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت یا اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گزارش کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *