ژوئن 14, 2024

[ad_1]

به گزارش رکنا، مهدی تاج در نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی و مدیران رسانه هیئت‌های فوتبال و باشگاه‌های لیگ برتر گفت:اهمیت این جلسه خیلی زیاد است. در فیفا و AFC قوانینی برای مدیران رسانه وجود دارد. در مورد اعتراض به داوران همان روز یا حداکثر فردا با او برخورد قانونی انجام می‌شود. در AFC یک اعتراض به داور باعث جریمه 60 یا 70 هزار دلاری می‌شود. ما از داوران حمایت می‌کنیم. البته با داوران هم سخت گیری لازم انجام می‌شود و بهترین‌ها قضاوت خواهند کرد. شما به عنوان مدیر رسانه باید به سرمربی‌تان بگویید که در صورت اعتراض به داور محروم خواهند شد.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: کاری که باید با مربی استقلال در هفته اول انجام می شد و اگر می‌شد، دیگر اتفاقات اینچنینی نمی‌افتاد. خودش هم می‌دانست اینجا حساب و کتاب دارد. رکن قضایی تیم چیده تا همه بازی‌ها را ببینند و اگر خلافی مشاهده کردند، حکم بدهند. در ابتدا هم نیازی به گزارش نوشتن داور و سازمان لیگ نیست.

تاج اضافه کرد: گاهی مواقع رسانه‌ها سؤال‌های نامربوطی از سرمربیان می‌پرسند. نمی‌توان دهان رسانه‌ها را بست اما مدیران رسانه می‌توانند تذکر بدهند که سرمربی باید درمورد بازی صحبت کند. این چیزها در دنیای فوتبال بدیهی است. یا خود سرمربی سراغ مسائل غیربازی می‌رود یا از او سؤال می‌کنند که به سمت حاشیه خواهد رفت‌.

تاج گفت: باید به ما در جهت بهبود وضعیت موجود کمک کنید. امسال باید نظم را حاکم و به صورت جدی با بی‌انضباطی برخورد کنیم و هرچه کمک کنید، موفق‌تر خواهیم شد زیرا مسئول اصلی شما هستید. شأن روابط عمومی و مدیر رسانه این است که خودش بداند وظیفه‌اش چیست.

وی تصریح کرد: ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را داریم که برای ورزش کشور اتفاق خوبی است، باید این تکلیف به بهترین شکل انجام شود. اگر مولفه اول خوب اتفاق نیفتد، تأثیر منفی در جو ورزشگاه می‌گذارد. یک مورد بحث داوری است. داوران باید حتی المقدور خوب سوت بزنند اما وقتی این کار انجام نشود، هیچ‌کس حق ندارد به داور در وسط زمین اعتراض کند. باید اعتراض خود را قانونی بنویسید و اگر کمیته داوران به تشخیص برسد، داوری که مرتکب اشتباه شده مثلا 3 یا 5 جلسه محروم می‌شوند.

رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در جام جهانی یک داور معروف اشتباه کرد و با وجود رایزنی‌های ما، محروم شد. اگر داور اشتباه تأثیرگذار کند، داوران حق مصاحبه ندارند و البته نباید به آنها هم اعتراض شود‌.

تاج تأکید کرد: ناظران هم باید علاقه‌مند باشند و وقت بگذارند. از شما انتظار داریم سرمربی فقط باید درمورد موضوع فوتبال حرف بزند‌. اگر حرف‌های دیگری هم دارد، جایش پس از بازی نیست. اینکه پس از هر بازی بلافاصله یک کنفرانس خبری برگزار شود در شرایطی که سرمربی از لحاظ روحی اعصابش خراب است یا بازیکنش گلی را خراب کرده درست نیست و باید فاصله زمانی بگذاریم تا پس از رسیدن به آرامش حرف بزند.

وی یادآور شد: باید به مجموعه‌های بالای دستی خودمان پیشنهاد بدهیم. باید جو ورزشگاه را به شکلی کنترل کنیم که راحت ورود بانوان را انجام بدهیم. اگر 5 هزار نفر شروع به فحاشی کنند، چه کسی حاضر است خواهر و مادر خودش به ورزشگاه در چنین جوی بیاید؟ در این حالت به ما می‌‌گویند بانوان حق ورود به ورزشگاه ندارند.

تاج گفت: در فکر کردن انحصاری وجود ندارد و باید فکر کنیم این اتفاق خوب انجام شود تا با کنترل جو ورزشگاه یک بازی با حضور بانوان را داشته باشیم و در ادامه این موضوع را ادامه بدهیم. درخواست من این است که مصاحبه قبل و پس از بازی سرمربیان و همچنین نیمکتی که روی آن می‌نشینید درمورد داوری شرایط خوبی داشته باشد.نیمکت‌ها هم باید کنترل شوند. بنا نیست روی نیمکت وقتی داوری کرنری نگرفته، انگار مار گزیده، سرمربی داخل زمین می‌پرد. با یک تصمیم داور نباید یک نفر بالا بپرد و پشتک وارو بزند‌! اگر تماشاگر ببیند سرمربی‌اش چنین شرایطی دارد ، او هم تبعیت می‌کند. این رفتارها نشان دهنده این نیست که خیلی تعصب دارم‌. شاید تعصب یعنی اینکه بدون پول هم کار کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *