فوریه 23, 2024
نگاهی به سیر پیشرفت دندانپزشکی در ایران از چالش ها تا فرصت ها

متخصص بهداشت عمومی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه دندانپزشکی دارای سابقه ای کهن در تاریخ پزشکی ایران است، بهترین و در عین حال ارزان ترین روش ارتقای سلامت دهان را مراقبت کامل از دندان های سالم قبل از پوسیدگی عنوان کرد.

– متخصص بهداشت عمومی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه دندانپزشکی دارای سابقه ای کهن در تاریخ پزشکی ایران است، بهترین و در عین حال ارزان ترین روش ارتقای سلامت دهان را مراقبت کامل از دندان های سالم قبل از پوسیدگی عنوان کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر محمدحسین خوشنویسان با اشاره به تاریخچه شکل گیری رشته دندانپزشکی، اظهار کرد: دندانپزشکی دارای سابقه ای کهن در تاریخ پزشکی ایران است، منابع موجود توسعه علم دندانپزشکی را در دو مقطع پیش از اسلام و پس از اسلام نشان می دهد.

وی افزود: آموزه های کتاب اوستا و دستاوردهای دانشگاه جندی شاپور در دوران پیش از اسلام و آثار پزشکان ایرانی از جمله رازی، اهوازی و ابن سینا در دوران پس از اسلام که به موضوع بهداشت دهان و درمان پاره ای از بیماری های دهان و دندان پرداختند قابل توجه است.

این متخصص بهداشت عمومی دندانپزشکی با اشاره به تاکید اسلام بر ضرورت مسواک زدن و حفظ بهداشت دهان، گفت: این عمل با شواهد علمی و یافته های علوم جدید کاملا تطبیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *