دسامبر 2, 2023

یک شکارچی گنج مشهور هندی به تازگی ویدئویی منتشر کرده که نشان می دهد او در حاشیه یک زمین کشاورزی موفق به کشف سه کوزه پر از سکه و جواهرات باستانی می شود.

استفاده از اشیاء تزئینی بدن به دوران شکارچی- گردآورنده انسان باز میگردد. اولین قطعه تزئینی در واقع یک گردنبند 25 هزار ساله، ساخته شده از استخوان ماهی می باشد. در این دوره زیورآلات بیشتر از جنس آلی و باقیمانده های اجساد حیواناتی بود که توسط انسان شکار میشدند. شکارچیان از استخوان، دندان، پوست و مو حیوانات گردنبند و دستبند می ساختند و یا آن را از لباس های خود آویزان میکردند. باور آن ها بر این بود که این تزئینات شانس موفقیت در شکار های بعدی از آن گونه جانوری را افزایش میدهد.

گنجینه های مرموز و شگفت انگیزی که هنوز کشف نشده اند

برای اکثر مردم وقتی صحبت از جستجو برای گنجینه های پنهانی کشف نشده و یا گم شده می شود آنچه در ذهن آن ها تداعی می گردد دستگاه طلایاب است. با این حال تمامی گنجینه های جهان شامل طلا نبوده و گنجینه های پنهانی کشف نشده بسیاری در سراسر جهان وجود داشته که کارشناسان در انتظار یافتن آن ها می باشند. از الماس های انباشته شده در دریاها گرفته تا طلاهای گم شده، همگی آن ها از دید میلیون ها نفر پنهان باقی مانده اند. با الی گشت همراه شوید تا این گنجینه های پنهانی را بشناسیم. گنج ها فقط متعلق به دزدان دریایی نبوده و ممکن است شما نیز یکی از آن ها را کشف نمایید.

گنجینه های پنهانی کشف نشده اغلب دارای اهمیت تاریخی بسیاری می باشند. تقریبا در حدود ۱۹۵۰ سال پیش و در سال ۷۰ میلادی، رومیان عبادتگاه اورشلیم را استخراج کرده و با گنجینه های گران بهای منورا فرار کردند. پروفسور رابرت گارلند، استاد دانشگاه کالگیت گفته است که ما می دانیم آن ها این گنج را به روم آورده اند. زیرا در کتیبه طاق تیتوس در فروم در خصوص آن شرح داده شده است. برخی از افراد ادعا می کنند که این گنجینه درون عبادتگاه صلح در روم قرار گرفته بوده است که در سال ۱۹۱ میلادی و پس از آتش زدن آن سرنوشت منورا نامشخص است.

مهر امپراتوری چین | The Imperial Seal of China

گنجینه های کشف نشده

مهر امپراتوری که به عنوان مهر هیرلوم (Heirloom) نیز در منطقه قلمرو سلطنتی شناخته می شود، نوعی نشان بوده است که در سال ۲۲۱ پیش از میلاد و زمانی که امپراتوری چین به تازگی رشد یافته بود ساخته شد. این مهر از هر سلسله به دیگری منتقل شده و اما پس از قرن دهم هیچ نشانه و اطلاعی از آن وجود ندارد. نظریه های متعددی در مورد سرنوشت آن وجود داشته و اخیرا نیز چندین مهر کشف شده که ادعا می شود آن ها همان مهر امپراتوری یا گنجینه های کشف نشده هستند اما هیچ کدام از آن ها تاکنون تایید نشده اند.

جواهرات ملکه انگلستان | The Crown Jewels of England

گنجینه های کشف نشده

در سال ۱۲۱۶ پادشاه جان، آن چنان از انگلستان ناامید شده بود که او را به پادشاه جان بد می شناختند. پس از امضای فاجعه بار مگنا کارتا (Magna Carta)، او در حالی که برخی از جواهرات انگلستان را حمل می کرد از دشمنان فرار نمود. پادشاه جان در طول مسیر به بیماری اسهال خونی دچار گردید و در زمانی که به کمک همراهان خود به دنبال کمک های پزشکی بودند چمدانی که حاوی جواهرات بود را گم کردند. ممکن است صندوق جواهرات در آب های گل آلود فرو رفته باشد. اگرچه که در مورد اینکه جواهرات با پادشاه بوده یا خیر نیز جای بحث وجود دارد.

عصای سلطنتی داگوبرت | The Scepter of Dagobert

گنجینه های کشف نشده

عصای سلطنتی داگوبرت بخشی از جواهرات پادشاهی فرانسه بوده است. این عصا به قرن هفتم میلادی بازگشته که برای پادشاه داگوبرت و در زمان تاج گذاری او از طلای بوپر ساخته شده بود. این گنجینه با عظمت تا سال ۱۷۹۵ در قصر سلطنتی سنت دنیس (St Denis) نگهداری می شده است. پس از آن عصای طلا ناپدید شده و هرگز دوباره دیده نشده است. اعتقاد بر این است که این عصا به سرقت رفته و جزء گنجینه های پنهانی کشف نشده باقی مانده است.

الماس فلورنتین | The Florentine Diamond

گنجینه های کشف نشده

الماس زرد بزرگ از خانواده مدیسی (Medici) در اصل از هند آمده و گفته می شده است که وزن آن ۱۳۷.۲۷ قیراط بوده است. در اواخر قرن هفدهم میلادی و زمانی که آخرین مدیسی درگذشت، الماس فلورنتین به خانواده امپراتوری اتریش منتقل شد. در آن زمان ارزش این گنیجه به اندازه ۷۵۰ هزار دلار بود. پس از اینکه امپراتوری اتریش در طول جنگ جهانی اول سقوط کرد، خانواده سلطنتی الماس را با خود به سوییس در تبعید بردند. پس از آن اطلاعی از محل نگهداری این گنجینه های پنهانی کشف نشده در دسترس نیست. گفته می شود که احتمالا شخصی که به خانواده سلطنتی نزدیک بوده آن را به سرقت برده است. نظریه ای دیگر وجود داشته که می گوید این الماس به قطعات کوچکتر تقسیم شده بنابراین هرگز دوباره دیده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *