فوریه 21, 2024

اگر بخواهیم در زمینه‌ی چاپ ۳ متریال مهم و اساسی را نام ببریم می‌توانیم به بنر، استیکر و مش اشاره کنیم. اما سوال مهم اینجا مطرح می‌شود که بنر، استیکر و مش چه فرق‌هایی باهم دیگر دارند و چه زمانی باید یکی از این متریال را مورد بهره گیری قرار دهیم؟ هرکدام چه مزیت‌ و معایبی دارند؟ به‌طور کامل می‌خواهیم تفاوت این ۳ متریال را شرح دهیم. پس تا آخر متن ‌ما را همراهی کنید. توضیحاتی را ارائه خواهیم داد که در هر شرایطی از چه متریالی بهره گیری نمایید تا بتوانید نتیجه‌ای مطلوب را دریافت کنید. شما برای هر نوع سفارشی می‌توانید به‌مجموعه‌ی جاوید چاپ مراجعه کنید.

تفاوت بنر با متریال‌های دیگر

امروزه افراد برای طراحی گرافیکی و چاپ دیجیتال از بنر استفاده می‌کنند و با بهره گیری از بنر پیامی را به‌مخاطبان خود انتقال می‌دهند. بنر بهترین راه برای عرضه پیام‌های تبلیغاتی است و این پیام‌ها می‌توانند همراه با تصویر و متن باشند. در دنیای امروزی بهره گیری از بنرهای تبلیغاتی یکی از کاربردی‌ترین و تاثیرگذارترین شیوه‌های بازاریابی و تبلیغات است.

پیام‌های ثبت شده بر روی بنر تبلیغاتی بر اساس انتخاب شما می‌تواند کم یا زیاد باشد. برخلاف تابلوهای تبلیغاتی می‌توان روی بنر محتوای بیشتری را ثبت کرد، اما روی تابلوهای تبلیغاتی مجاز هستید فقط چند کلمه را درج کنید. از بنر فقط برای تبلیغات استفاده نمی‌شود بلکه برای اطلاع رسانی‌های عمومی از این متریال بهره گیری می‌کنند.

 پیش از نصب کردن بنر حتما باید این موضوع را در نظر بگیرید که بنر به‌چه صورتی(افقی یا عمودی) نصب گردد، لذا که همین مسئله پیام شما را زیبا جلوه می‌دهد و بسیار تاثیر گذار خواهد بود. امکان دارد این سوال برای افراد پیش بیاید که از بنر برای چه کارهایی استفاده می‌شود. از بنر می‌توان برای بیزینس‌ها، کنگره ها و اماکن‌های مذهبی و غیره استفاده کرد. انواع بنر با هر جنس و سایزی که باشد در بازار وجود دارد، شما می‌توانید با توجه به‌مکان مورد نظر و نوع مراسم بنر را انتخاب کنید. مشتری‌های عزیز می‌توانید برای چاپ بنر به مجموعه‌ی جاوید چاپ مراجعه کنید و نتیجه‌ای مطلوب بگیرید.

فرق استیکر و مش

بیشتر افراد این سوال برایشان مطرح می‌شود که استیکر و مش چه تفاوت‌هایی باهمدیگر دارند. هر زمان که از استیکر برای تبلیغات استفاده شده بسیار سودمند بوده و این امر برای تبلیغات و چاپ منحصر به‌فرد است. برای خدمات چاپ استیکر با مرغوبیت بالا و قیمتی مقرون به‌صرفه می‌توانید به‌مجموعه‌ی جاوید چاپ رجوع کنید.

هنگامی که با  استیکر کارهای چاپ انجام می‌شود از جنس pvc  بهره گیری می‌کنند که همین سبب می‌شود مرغوبیت آن بالا برود. جنس و مرغوبیت منحصربه‌فرد سبب شده از استیکر و مش در فضای بیرون بهره گیری کرد. یکی از چاپ‌های رایج برای تبلیغات عمومی استیکر است. زمانی که می‌خواهند از استیکر و مش فرآیند چاپ را انجام دهند از ابزارهای به‌خصوصی بهره گیری می‌کنند. باتوجه به‌سلیقه‌ی مشتری چاپی که با استیکر انجام می‌شود، می‌تواند به‌صورت براق یا مات انجام گردد. چاپ با استیکر دو نوع ویژه‌ای دارد که شامل شیشه‌ای و شیری است.

شما می‌توانید چاپ شیشه‌ای را از دو سو ببینید و چاپ شیری زمینه‌ای با رنگ سفید دارد، پشت آن چسبدار است و از آن بیشتر استفاده می‌کنند، می‌توان تبلیغات را روی بدنه اتوبوس و شیشه سوپرمارکت‌ها قرار داد. برای اینکه شما نوع استیکر را برگزینید باید در گام اول مشخص کنید که چه کاربردی دارد و باتوجه به‌کاربرد آن کار چاپ را انجام دهید، همچنین باید مقدارروشنایی و قرار دادن آن در جای تاریک و روشن را مد نظر قرار دهید.

برای معین کردن هزینه‌ی چاپ فاکتورهای گوناگونی موثر هستند. یکی از این فاکتورها نوع چاپی است که مشتری آن را انتخاب می‌کند، لذا هزینه‌ی چاپ شیشه‌ای با شیری فرق دارد. چاپ روی اتوبوس با چاپی که روی شیشه‌ی فروشگاه‌ها قرار داده می‌شود از لحاظ ابعاد باهمدیگر فرق دارند که همین باعث تفاوت هزینه‌ی آن‌ها می‌شود. البته در آخر باید بگوییم استیکر لمینت هم درتعیین هزینه‌ی نهایی تاثیر بسزایی دارد و بسیار زیبا است، همچنین باعث جذب شدن مخاطبان زیادی می‌شود.

فرق بنر و استیکر و مش

مقایسه‌ی مش با استیکر

از مش مانند استیکر  برای تبلیغات در فضای خارجی بهره گیری می‌شود، همچنین منفذهای زیادی دارد که نور به‌راحتی از آن عبور می‌کند ودر محیط‌هایی که احتیاج به‌نور است مش بسیار منحصربه‌فرد می‌باشد. مش و استیکر جنسشان یکی است و تنها فرق آن‌ها به‌خاطر منفذهای مش می‌باشد‌. از مش روی شیشه استفاده زیادی می‌شود و با آن برای محفوظ نگهداشتن نور مکان، تبلیغات را انجام می‌دهند، درنهایت هنگامی که قرار است از این دو متریال برای کارهای چاپ استفاده شود باید آن را کاملا دقیق انجام داد.

اما به‌طور کلی اگر بخواهیم در مورد تفاوت‌های مش با استیکر توضیحاتی را ارائه دهیم می‌توانیم بگوییم نخستین و اصلی‌ترین تفاوت این دو متریال ظاهر آن‌ها است. استیکر ظاهر شفافی دارد اما مش دارای منفذهای بسیار ریزی است. هنگامی که قرار باشد از استیکر و مش برای چاپ استفاده کنند طریقه نصب آن‌ها کاملا ساده است. مش جزو برچسب‌های پشت چسبدار و بدون چسب است که می‌توان آن را روی سطح‌های مختلف نصب نمود. اما استیکر این گونه نیست فقط یک سوی آن پشت چسبدار و سوی دیگرآن طرح دلخواه مشتری قرار دارد، از طرفی نصب آن کاملا تخصصی است و باید توسط نصاب باتجربه از مجموعه‌ی جاوید چاپ انجام شود. مجموعه‌ی جاوید چاپ  برای چاپ مش هم بهترین خدمات را ارائه می‌دهد.

سخن پایانی

به‌طور کلی در مورد تفاوت‌های بنر، مش و استیکر توضیحاتی ارائه شد. امروزه چاپ با این سه متریال انجام می‌شود و برای تبلیغات بهترین راه است. هر زمان که بخواهید کسب و کار شما رونق پیدا کند با چاپ نمودن یکی ازاین سه متریال می‌توانید مشتری‌های زیادی جذب کنید و نوشته‌ی شما هم روی این سه متریال تاثیر زیادی روی مخاطبان دارد.

فرق بنر و استیکر و مش

پیش از نصب یکی از این سه متریال باید مشخص کنید هرکدام چه کاربردی دارند و اینکه کجا برای نصب آن‌ها مناسب است، هرچقدر به ظاهرآن‌ها اهمیت بدهید و نوشته‌ی شما از محتوای خوبی برخوردار باشد بسیار سودمند خواهد بود. مجموعه‌ی جاوید چاپ در این زمینه بسیار حرفه‌ای عمل می‌کند و برای کارهای چاپ می‌توانید به این مجموعه مراجعه کنید. هر سوالی که داشته باشید می‌توانید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *