می 20, 2024

[ad_1]

به گزارش خبرنگار حوادث ایران، اولین نوزادی که با زایمان طبیعی با آغاز سال 1402 در تهران به دنیا آمد، پسری است که والدین ، نام عثمان را برایش انتخاب کرده اند.

قصه زنی که بی صدا درد می کشید

ساعت به پایان سال 1401 نزدیک می شد که زن جوان که گوشه خانه نشسته بود احساس کرد دیگر وقت آمدن فرا رسیده است. درد آغاز شد و هر دقیقه درد بیشتری را از شکم تا همه وجود خود احساس می کرد. رو به همسر گفت :” وقت آمدن عثمان است” مرد با چشمانی خوشحال به سمت کیف دستی که از قبل محتوای آن چیده شده بود رفت و به سمت زن برگشت و زیر بازوان او را گرفت تا به سمت خودرو رفتند.

مقصد بیمارستان شهید اکبر آبادی بود. به بیمارستان که رسیدند شدت درد زن آنقدر زیاد شده بود که توان فریاد نکشیدن نداشت اما درست مثل زنان خانواده که درد می کشیدند که فریاد نمی کشیدند او نیز فقط درد می کشید و سعی می کرد چادر را محکم تر میان دندان هایش فشار دهد.

نام زن نوریه است. زن 27 ساله که در آخرین ساعت های سال 1401 دردی را تحمل می کند که برای او زیباترین درد دنیاست. هشت سال برای رسیدن به این درد، انتظار کشیده بود و حال لحظه رسیدن به آرزو بود.

عقربه های ساعت به ساعت 24 آخرین روز زمستان 1401 نزدیک می شد که پرسنل بیمارستان برای آماده کردن نوریه و انتقال او به اتاق عمل، تکاپو را آغاز کردند.

نوریه وقتی روی تخت زایمان اتاق عمل جای گرفت که دیگر سال 1401 به اتمام رسیده بود و کادر اتاق عمل داشتند به هم سال نو را تبریک می گفتند. نوریه میان دردی که دیگر نمی توانست بی صدا تحملش کند به تبریک سال نو دکتر پاسخ گفت و دیگر سکوت را شکست و فریادش اتاق عمل را پر کرد. میان فریادهای نوریه ناگهان صدای گریه نوزادی اتاق را پر کرد. گریه نوزادی که صدایش برای نوریه زیباترین صدایی بود که در تمام زندگی شنیده بود و درست در همان ثانیه و دقیقه نوریه مادر و عثمان متولد شد.

نوریه مادر این نوزاد پسر ، یکسال پیش به همراه شوهرش از افغانستان به ایران آمدند تا شاید بعد از مدت ها انتظار برای بارداری از پزشکان ایرانی کمک بگیرند. تا این زوج جوان که عاشقانه همدیگر را دوست دارند ، بتوانند فرزندی داشته باشند.

نوریه شجاعی گفت: آمدیم تا در ایران درمان کنیم اما پیش از آغاز درمان ، این مهاجرت برایمان خوش یمن بود . باردار شدم و اکنون پسرم در آغوشم است و بی نهایت خوشحال هستم.

نوریه شجاعی می گوید نامش را پدرش گذاشت. برای دردانه پسرشان نام “عثمان” را انتخاب کرده اند. نوریه شجاعی، در حالی که تمام صورتش لبریز ذوق تولد اولین فرزندش است  رو به دوربین و خبرنگار ما گفت: بعد از ازدواج ،هشت سال در افغانستان و پنجشیر ، باردار نشدم. ایران به من و همسرم عثمان را هدیه داد. پسرم در اولین روز بهار متولد شد. نگاه کنید چقدر زیباست.

رویاهای نوریه

نوریه شجاعی، مادر عثمان همچنان که قربان صدقه عثمان می رفت گفت:کودک که بودم رویاهایی داشتم. دوست داشتم تحصیل را ادامه بدهم. می خواستم حقوقدان و قاضی شوم. قصدم این بود که برای حقوق زنان و امکان ادامه تحصیل آنها و زندگی امن و آرام آنها رر افغانستان تلاش کنم اما نشد. رسومات و سنت ها نگذاشت که تحصیل را ادامه دهم. حال می خواهم عقمان یک حقوقدان برجسته شود و آنچه من نتوانستم او بتواند.

پدر عثمان نیز همچون من دوست دارد عثمان حقوقدان شود، یک حقوقدان زبده که هدفش مراقبت از امنیت و آرامش زنان باشد. البته پدر عثمان می گوید که دوست دارد عثمان وارد سیاست شود بتواند شرایط افغانستان را آرام کند تا ما به وطن برگردیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *