می 22, 2024
شناسایی 13 هزار بیمار هموفیلی در کشور | تعداد بیماران هموفیلی

[ad_1]

تعداد بیماران هموفیلی ثبت شده در سامانه معاونت درمان مربوط به حدود 13 هزار بیمار شامل کلیه اختلالات خونریزی دهنده می شود که بیشترین آن شامل هموفیلی A و B (کمبود فاکتور 8 و 9 ) و فون ویلبراند است.

– معاون درمان وزارت بهداشت درباره وضعیت درمان بیماران هموفیلی و تامین داروها و فاکتورها، اظهار کرد: درمان بیماران هموفیلی بر اساس بسته جامع خدمات تدوین شده توسط کمیته علمی این حوزه در مراکز درمانی و بیمارستان ها ارائه می شود.

فاکتورهای انعقادی نیز به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار می گیرد.

  وی با تاکید بر لزوم دسترسی عادلانه بیماران به خدمات درمانی، بیان کرد: در این زمینه توسعه زیرساخت های مورد نیاز برای ارائه خدمت از طریق تکمیل و تجهیز مراکز مراقبت جامع هموفیلی (شامل ویزیت پزشک، تزریق فرآورده های خونی و انعقادی، عرضه داروهای تخصصی، دندانپزشکی و توانبخشی) در بیش از 30 مرکز صورت گرفته است که همه ساله رو به افزایش است.

در دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، شهیدبهشتی، شیراز، اصفهان، اهواز، مشهد، تبریز، گیلان و ارومیه تمامی خدمات تخصصی ارائه می شوند.

در مراکز دولتی خدمات به صورت رایگان ارائه می شود.

  پوشش کامل خدمات درمانی ذیل صندوق بیماران خاص و صعب العلاج   وی افزود: طبق بسته تدوینی، خدمات درمانی شامل مشاوره های تخصصی، آز

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *