فوریه 23, 2024
شرکت های دانش بنیان در آستانه ورود به بازارهای جهانی هستند

بنیان گذار مرکز تحقیقات ایمپلنت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: شرکت های دانش بنیان در حوزه داندانپزشکی به تدریج در حال واردشدن به بازارهای جهانی هستند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر ، امیررضا رکن ظهر پنجشنبه در حاشیه سمپوزیوم علمی تازه های ایمپلنت و معرفی محصولات دانش بنیان داخلی در حوزه ایمپلنت های دندانپزشکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ایران حدود 1 میلیون بیمار نیازمند به ایمپلنت دندانی وجود دارد که اگر از این عرصه حمایت شود، تا حد زیادی از خروج ارز و بومی سازی این دانش جلوگیری خواهد شد.

بنیان گذار مرکز تحقیقات ایمپلنت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ایمپلنت دندانی نسبت به سایر فناوری های این حوزه یک دانش جوان است و سابقه دستیابی بشر به آن از 70 سال فراتر نمی رود.

به همین دلیل این نیاز وجود دارد که دانش محققان و دانشمندان این عرصه به صورت پیوسته به روزرسانی شود و پژوهشگران ایرانی در جریان جدیدترین دستاوردهای این حوزه قرار بگیرند.

وی افزود: مرکز تحقیقات تهران از سال 1389 کار خود را به طور تخصصی متمرکز بر توسعه دانش ایمپلنت های داخلی آغاز کرده و اگرچه فرازوفرودهای زیادی در این بازه زمانی 13 سال به وجود آمده اما اکنون در جایگاهی ایستاده ایم که می توانیم انواع ایمپلنت های موردنیاز را تأمین کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *