می 20, 2024
سرنوشت ظرفیت های پزشکی در کنکور 1402 | تعیین ظرفیت پذیرش در

[ad_1]

تعیین ظرفیت پذیرش در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کنکور سراسری هر سال پیچیده تر از سال گذشته می شود و این بار تغییرات میزان تعهد و افزایش مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به آن اضافه شد.

– خبرگزاری مهر – گروه حوزه و دانشگاه: رشته های پزشکی و دندانپزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته های کنکور هستند.

در چند سال اخیر توجه ویژه ای به این دو رشته صورت گرفته به طوری که از میان بیش از یک میلیون کنکوری حدود 490 هزار نفر فقط در رشته علوم تجربی شرکت کرده اند.

در کنکور سراسری سال 1402 پس از تغییراتی از جمله برگزاری دو بار در سال و حذف زیرگروه ها، حذف دروس عمومی از آزمون سراسری، تغییراتی هم برای پذیرش در گروه علوم پزشکی اعمال شد.

از جمله این تغییرات می توان به تغییر میزان تعهدات برای رشته های علوم پزشکی بر اساس قانون عدالت آموزشی، الزام شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش حدود 20 درصدی ظرفیت رشته های پزشکی و دندانپزشکی برای سال دوم اجرای ظرفیت مصوب شورا، اشاره کرد.

در آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم تجربی در نوبت دی ماه 1401 تعداد 450 هزار و 577 داوطلب و در نوبت تیرماه 1402 تعداد 485 هزار و 35 داوطلب حضور یافتند.

ظرفیت دو رشته پزشکی و دندانپزشکی در کنکور 1402 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در مجموع 13 هزار و 161 نفر اعلام شده است که از این تعداد 11 هزار و 101 نفر در

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *