فوریه 21, 2024

انتشار عکسی بسیار عجیب از دوران جوانی مهری مهری نیا بازیگر معروف ایرانی در دوران جوانی همه را شوکه کرد. مهری مهرنیا بازیگر سینما در سال 1306 در آلاشت سوادکوه استان مازندران متولد شد.

مهری مهری نیا

نام اصلی وی فاطمه مرموزنیا بود که با نام هنری مهرنیا به فعالیت می‌پرداخت. وی تحصیلات خود را تا ششم ابتدایی آن دوران ادامه داد و بعد از آن به تعلیم آواز در جامعه باربد و زیر نظر استاد اسماعیل مهرتاش پرداخت.

جامعه باربد این ویژگی را داشت که علاوه بر موسیقی و آواز به هنرآموزان نمایش و تئاتر هم آموزش می‌داد. مهر نیا فعالیت خود در بازیگری سینما را از سال 1339 با فیلم بچه‌ننه امین امینی شروع کرد.

بازی در فیلم‌هایی چون خشت و آینه، آرامش در حضور دیگران ،شازده احتجاب از جمله کارهای مهم وی در قبل انقلاب به شمار می‌رود. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم وی در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی متعددی بازی کرد که مهمترین آنها اتوبوس، مسافران مهتاب، روسری آبی و خارج از محدوده بود.

مهرنیا سابقه بازی در بیش از ۴۰ فیلم و دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم برای بازی در فیلم «تنوره دیو» از چهارمین جشنواره فیلم فجر را در پرونده بازیگری خود دارد.

منبع:وقت صبح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *