می 24, 2024
رای دیوان عدالت به نفع تحصیل کردگان علوم انسانی | رای اخیر

[ad_1]

رای اخیر دیوان به نفع تحصیل کردگان رشته علوم انسانی است؛ ابطال مقرره الزامی بودن دیپلم ریاضی یا تجربی برای تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، – به گزارش سایت قطره و به نقل ازتابناک به نقل از پایگاه خبری اختبار، هیات عمومی دیوان عدالت اداری قسمتی از 3 آیین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور را ابطال کرد.

این مقرره، داشتن دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی علوم تجربی یا ریاضی فیزیک را برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور الزامی می دانست.

در رای هیات عمومی آمده است: تبصره (1) ذیل بند (7-3) از ماده 3 آیین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور مصوب 1388/5/12 شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور.

متضمن اعمال تبعیض ناروا میان دارندگان مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی علوم انسانی متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی خارج از کشور و اشخاص موضوع مقرره مورد اعتراض است و به دلیل خروج مرجع تصویب کننده آن از حدود اختیارات خود.

ابطال می شود.

با این رای تحصیل کردگان در رشته علوم انسانی می توانند در رشته های پزشکی دانشگاه های خارج کشور مشغول به تحصیل شده و بدون هیچگونه منعی در داخل کشور به فعالیت حرفه ای و ادامه تحصیل بپردازند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *