آوریل 13, 2024
درمانگاه تخصصی دندانپزشکی در مراکز استان ها توسعه یابد

مشاور وزیر بهداشت در امور دندان پزشکی بر مشارکت دانشکده های دندان پزشکی در راستای ارتقاء شاخص های سلامت دهان و دندان تاکید کرد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سلامت خبرگزاری فارس، اکبر فاضل در چهل و دومین نشست شورای آموزش دندان پزشکی و تخصصی با بیان این مطلب که یکی از ویژگی های برجسته وزارت بهداشت ادغام بین آموزش و ارائه خدمات سلامت است، گفت: انتظار می رود دانشکده های دندان پزشکی برای ارتقاء شاخص های سلامت دهان و دندان مردم مناطق تحت پوشش مشارکت کنند .

وی با تاکید بر ارائه خدمات دندان پزشکی در سطوح مختلف با همکاری دانشکده های دندان پزشکی، بیان کرد: دانشکده های دندان پزشکی می توانند نیروهای لازم برای ارائه خدمات در مراکز تحت پوشش خود جذب کنند.

همچنین با توجه به هزینه بالای آموزش دانشجویان دندان پزشکی و بهره مندی مردم به ویژه مناطق محروم، دانشجویان باید به صورت هدفمند تربیت شوند.

  فاضل تصریح کرد: مراکز تخصصی و کلینیک های ویژه دندان پزشکی باید در مراکز استان ها توسعه یابد و پایان نامه ها در حوزه دندان پزشکی برای ارتقاء شاخص های سلامت دهان و دندان هدایت شوند.

  وی افزود: برای حل مسائل حوزه دندان پزشکی، هماهنگی و تعامل بین معاونت های مختلف تقویت شود و دانشکده های دندان پزشکی برای برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت مشارکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *