ژوئن 14, 2024

[ad_1]

به گزارش رکنا، شامگاه دوشنبه خبر کشف جسد فردی در خانه‌اش به پلیس اعلام شد و زمانی نگذشت که عوامل انتظامی مشهد خود را به خیابان دانش‌آموز ۴۱ رساندند. جسد متعلق به مردی جوان بود که به علتی نامعلوم جان خود را از دست داده بود و بوی بد تعفن در محل از فساد نعشی جسد که چند روز از مرگش می‌گذشت، حکایت داشت.

کسانی که با این صحنه دل‌خراش روبه‌رو شده بودند چند تن از بستگان مرحوم بودند که چند روزی از او خبر نداشتند. یکی از این افراد در اظهاراتش به افسر گشتی پلیس می‌گوید: او متوفی به تنهایی زندگی می‌کرد و هراز‌گاهی به خانه‌اش سر می‌زدیم. چند روزی از وی متوفی خبر نداشتیم. تلفنش را هم پاسخ نمی‌داد. به همراه چند نفر از اقوام به خانه‌اش سر زدیم. چند مرتبه زنگ خانه را زدیم، اما پاسخ نمی‌داد. نگرانش شده بودیم. در این میان بوی بدی از خانه‌اش می‌آمد، بوی تندی که حتی امکان ایستادن در محل را نمی‌داد. به هر طریقی بود خودمان را داخل خانه رساندیم که با این صحنه روبه‌رو شدیم.

موضوع فوت مشکوک با طرح فرضیه خودکشی مرد جوان به مقام قضایی اعلام و دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی صادر شد. اما در این بین فساد نعشی متوفی مانع از انتقالش از سوی نیرو‌های انتظامی می‌شد. موضوعی که موجب شد تا طبق دستور بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ مشهد، پای نیرو‌های آتش‌نشانی به محل کشانده شود.

با حضور مأموران آتش‌نشانی ایستگاه هفتم در صحنه حادثه و انجام بررسی‌های میدانی ابعاد تازه‌تری در این پرونده کشف شد. وجود یک اسلحه کلت کمری روی مبل موجب شد تا قاضی صادق صفری به همراه تیم جنایی پلیس آگاهی بلافاصله خود را به محل برسانند.

پس از حضور بازپرس قتل در محل، تحقیقات تکمیلی این پرونده آغاز شد و طولی نکشد که علت فوت متوفی مشخص شد.

قاضی صفری می‌گوید: طبق بررسی‌های صورت گرفته در محل مشخص شد که متوفی با استفاده از یک قبضه سلاح کلت کمری اقدام به خودکشی کرده است. ورودی گلوله از داخل دهان متوفی بوده و از پشت سر خارج شده و ضمن سوراخ کردن کلاهی که او بر سر داشته به دیوار پشت سری‌اش برخورد کرده است. کارآگاهان اداره جنایی پلیس نیز مرمی گلوله شلیک شده را از داخل دیوار کشف و ضمیمه پرونده کردند.

این مقام قضایی ادامه می‌دهد: پوکه گلوله شلیک شده نیز داخل کلت کمری گیر کرده بود که پس از رها‌سازی با مرمی کشف شده مطابقت داده شد. جسد متوفی نیز متعلق به مردی متولد ۱۳۵۷ است که به تنهایی زندگی می‌کرده است.

به گفته دکتر صفری جسد به پزشکی قانونی منتقل شده است و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *