می 20, 2024

[ad_1]

به گزارش رکنا، « هوا تاریک است اما چراغ های روشن داخل کوچه تصویر را به وضوح نشان می دهد. زن جوان در حال قدم زدن در یک کوچه خلوت است..ناگهان سگی که جثه اش از جثه خود زن بزرگتر است به سمت آنها می دود.زن جوان فرار می کند و از پشت درختان دور می زند و دوباره وسط کوچه می آید.سگی که جثه بزرگی دارد به او می پرد و او را زمین می زند.موهایش را به دندان می گیرد و با قدرت می کشید.بعد هم به سگ سفید کوچک حمله می کند.عده ای به آن سگ نزدیک می شوند تا مهارش کنند.اما مشخص است که جرات نمی کنند زیاد به سگ نزدیک شوند.»

این همه محتوای کلیپی است که از دیروز در فضای مجازی دست به دست می شود همین است.تصاویر دوربین مدار بسته لحظه حمله دلخراش سگ خانگی به زن جوان را نشان می دهد که احساسات و عواطف هر بیننده ای را جریحه دار کرده است.

حادثه 14 اردیبهشت ماه در یکی از خیابان های شهرک غرب رخ داده است و زن جوانی که مورد حمله سگ پیت بول قرار گرفته است، صاحب یکی از سالن های زیبایی شهرک غرب است.

این زن که مهسا عابدی نام دارد بعد از اینکه از چنگال سگ نجات پیدا کرد به بیمارستان منتقل شد و به دلیل جراحت های عمیقی که در بدنش ایجاد شده بود به اتاق عمل جراحی منتقل شد.

پوست سر این زن شکافته و روی دستانش جای چنگ و دندان سگ جراحت و زخم عمیق ایجاد کرده است.اما آنچه بیشتر از جراحت های روحی این زن، به آسیب زده است؛ شوک روحی و وحشتی است که از شب حادثه تا به حال به جانش افتاده است.

بعد از انتشار این کلیپ در اذهان کاربران فضای مجازی سوالات خیلی زیادی ایجاد شد.آنها نگران حال جسمی زن جوان بودند و دلشان می خواست بدانند پایان این حمله وحشتناک به چه فاجعه ای منجر شده است.

در ادامه این گزارش،جزئیات حادثه تلخ را در گفتگوی خبرنگار ما با خانم حادثه دیده بخوانید.

صاحب سگ از ما دلجویی نکرد!

قبل از هر چیز خودتان را معرفی کنید.

من مهسا عابدی مدرس زبان هستم.روز گذشته 38 ساله شدم و با این حادثه تلخی که تجربه کردم تلخ ترین سالروز تولدم بود!

الان حال جسمی تان خوب است؟

تعریف چندانی ندارد.5 روز در بیمارستان بستری بودم و دو بار تحت عمل جراحی قرار گرفتم.همان شب حادثه سرم جراحی شد و نزدیک به 90 بخیه در سرم و پشت گوش هایم خورد.خونریزی خیلی زیادی داشتم و برای همین دو روز بعد از حادثه جراحی دست و پاهایم انجام شد که در این قسمت ها هم حدود 20 بخیه خورد.در حال حاضر هم در خانه تحت درمان هستم و توانایی حرکتی زیادی ندارم.پای چپم عفونت کرده و عصب شست دستم فعلا از کار افتاده است.

برگردیم به شب حادثه.همان شبی که فیلم دوربین های مداربسته صحنه هایی از آن ضبط کرده و در فضای مجازی منتشر شده است.می خواهیم جزئیات آن شب را از زبان خودتان بشنویم.

آن شب من از سر کار برگشته بودم.خودم یک سگ خانگی دارم و با او برای قدم زدن به کوچه رفتم.یک لحظه چشمم به انتهای کوچه افتاد و سگ پیت بول همسایه را دیدم.می دانستم چنین سگی دارند و قبلا هم سر و صدایش باعث آزار و اذیت شده بود.آن سگ به همراه خانمی که همسر صاحب سگ است در کوچه بود و یک آقای میانسال هم همراهشان بود.کوچه تاریک بود و من متوجه نشدم که سگ قلاده دارد یا نه.ناگهان صدای آن خانم را شنیدم که می گفت از کوچه برو بیرون!

من سگم را بغل کردم و در عرض چند ثانیه سگ همسایه با همان سرعت که در فیلم مشاهده کردید به من حمله ور شد.

در آن لحظات عکس العمل آن خانم چه بود؟

تا جایی که من دیدم حتی جلو هم نیامد و تلاشی هم برای مهار سگ نکرد.شاید ترسیده بود.اما تا جایی که من می دانم این سگ سابقه حمله به دو نفر دیگر را هم داشته است.آن روز هم بدون قلاده و پوزه بند در کوچه بود که من از این موضوع خیلی متعجبم.همه می دانند عصبانیت سگ پیت بول غیرقابل کنترل است..چطور ممکن است چنین سگی بدون قلاده باشد؟

در نهایت آن سگ چطور مهار شد؟

در آن لحظه ها همسایه ها تلاش می کردند به من و سگم کمک کنند.سگ پیت بول سر من را سه بار به زمین کوبید و لباس هایم را پاره کرد.سگ کوچک من آن سگ را گاز می گرفت و در واقع نقش اصلی را در مهار آن سگ داشت.بعد هم همسایه ها آن سگ را از من جدا کردند.

بابت این حادثه شکایت کردید؟

فعلا برای انجام این کار از لحاظ روحی و جسمی اصلا سرپا نیستم.بعد از این حادثه به خاطر فشار عصبی که به پدرم وارد شد، او دچار حمله قلبی شد و آسیب ناشی از سکته سبب شد که بینایی چشم چپش فعلا از بین رفته است.

بعد از این حادثه برخورد صاحب سگ چه بود؟

در لحظه حادثه که فقط صدای اعتراض آنها را می شنیدم.می گفتند چرا در کوچه قدم زدی! بعد از آن هم هیچ دلجویی و عیادتی از من نکردند.با اینکه مسئولیت هر حیوان خانگی بر عهده صاحب اوست.حیوان خانگی نیاز به تربیت و فرهنگ نگهداری دارد.نگهداری سگ بزرگ نشانه لاکچری بودن نیست و اگر حیوان خانگی به کسی آسیبی بزند کسی جز صاحبش مقصر نیست.حالا عده ای در فضای مجازی کامنت گذاشته و گفته اند اتفاقی افتاده چرا شلوغش می کنید! اما همین حادثه زنی من را مختل کرده است.

فاطمه شیخ علیزاده/ روزنامه ایران 

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *