می 20, 2024

[ad_1]

به گزارش خبرنگار رکنا، با فرا رسیدن ماه محرم سراسر کشور مملو از حزن و اندوه می‌شود. عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) با نصب پرچم معابر شهر تهران را مزین به نام امام حسین (ع) کردند. در این روز‌هایی که نام امام حسین (ع) بر سر زبان‌ها جاری است، مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه شهر تهران با نصب پرچم سیاه و کتیبه‌ها به استقبال ماه محرم رفتند.

این روزها شهر تهران با تمام رویدادها و اخباری که در دل خود دارد، با نزدیک شدن به ماه محرم ، حال و هوای حسینی به خود گرفته است؛ تقریباً هیچ کوچه‌ پس‌کوچه‌ و معبری در تهران نیست که نشانی از محرم در خود نداشته باشد. این مسئله به دلیل عنصر حبّی است که دهه‌ها و سده‌هاست خداوند از امام حسین علیه‌السلام در دل مردم این سرزمین نهاده و نه تنها خاموشی ندارد بلکه روز به روز بر حرارت آن افزوده می‌شود.

در صورت کلی فعالیت‌های محبان آل‌الله در ماه محرم به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شود:

* عده‌ای اقدام به برپایی مواکب سیار برای خدمت‌رسانی و پذیرایی از عزاداران حسینی و نیازمندان می‌کنند.

* عده‌ای دست به احیای هیئت‌هایی می‌زنند که ویژه ماه محرم و صفر است.

* عده‌ای هیئت‌های هفتگی خود را مزین به پرچم‌ اباعبدالله و نمادهای عاشورایی می‌کنند.

* اهالی مسجد این مکان مقدس را مزین به نمادهای حسینی و عاشورایی می‌کنند.

* ایجاد نمایشگاه‌ها و ماکت‌های ویژه ماه محرم که بازسازی تاریخی رویداد عاشوراست از دیگر اقدامات هنری و خودجوش مردم عزادار است.

تمام این فعالیت‌ها و سایر اقدامات دیگر نشان می‌دهد که هر کدام از محبان اهل بیت علیهم‌السلام علاقه دارند سهمی معنوی از ماه محرم داشته باشند و بلکه باید گفت قصد دارند به نحوی خود را به پیشگاه اباعبدالله علیه‌السلام عرضه کنند و رفتاری محبانه در قبال محبوب خود به خرج دهند.

از دیگر سو این نوع رفتار مردم عزیز ماه گویای آن است که امام حسین علیه‌السلام محور وحدت است و مردم را با هر سلیقه‌ای که دارند، به خاطر وجود مقدس اباعبدالله زیر یک خیمه به عزاداری می‌پردازند و با این رفتار خود مشت محکمی بر دهان بدخواهان عترت و بوق‌های رسانه‌ای بیگانه می‌زنند؛ همان‌ها که به بهانه‌های مختلف قصد جدا کردن مردم از خاندان وحی را دارند. 

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *