آوریل 13, 2024
جهادگران 4 میلیارد تومان خدمات دندانپزشکی به مرزنشینان خراسان جنوبی ارائه کردند+ تصاویر

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی هنری، مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی امروز در حاشیه بازدید از گروه جهادی منتظران ظهور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: گروه جهادی دندانپزشکی از دهم تا پانزدهم خرداد در بخش درح شهرستان سربیشه حضور داشته است.

وی با بیان این که در این گروه جهادی 60 دندانپزشک، دستیار دندانپزشک و تیم دندانسازی حضور دارند، افزود: اعضای این گروه جهادی از استان های سراسر کشور می باشند که توفیق خدمت رسانی به مردم مرزنشین خراسان جنوبی را پیدا کردند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: در این پنج روز به بیش از هزار و 500 نفر در روستاهای اطراف خدمات دندانپزشکی ارائه شد.

هنری عنوان کرد: خدمات این گروه جهادی تخصصی بوده و اقداماتی از جمله درمان ریشه و عصب کشی، جراحی و کشیدن دندان، ترمیم و پر کردن، کار تخصصی کودکان، جِرم گیری، ساخت پروتزهای دندانی به مردم ارائه شده است.

وی گفت: یکی از اقدامات ویژه این گروه ساخت دندان مصنوعی و پروتز دندان بوده که 80 فک دندان مصنوعی در این اردو ساخته شد.

به گفته وی، طی پنج روز بیش از چهارهزار خدمت درمانی به مردم ارائه شده و برآورد مالی این خدمات نیز به چهار میلیارد تومان رسید که در این شرایط اقتصادی و مشکلات درمانی و بهداشت دهان کمک قابل توجهی به مردم مرزنشین خراسان جنوبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *