می 20, 2024
تمهیدات پیشگیری از انقراض رشته های تخصصی دندانپزشکی | معاون

[ad_1]

معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی بر ارائه تمهیدات لازم برای افزایش انگیزه و ماندگاری اعضای هیئت علمی تاکید کرد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت؛ دکتر ابوالفضل باقری فرد در چهل و دومین نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با بیان این مطلب که شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، بالاترین مرجع تصمیم گیری برای حل مشکلات و رفع چالش های این حوزه است، گفت: یکی از بحران های اصلی، میزان اعضای هیئت علمی حوزه دندانپزشکی است، در واقع از 21 هزار عضو هیئت علمی وزارت بهداشت، فقط 2 هزار نفر در بخش دندانپزشکی حضور دارند.

وی افزود: باید انگیزه های لازم برای حفظ و ماندگاری اعضای هیئت علمی حوزه دندانپزشکی ارائه و قوانین مربوط مورد بازنگری قرار گیرد.

باقری فرد با اشاره به این مطلب که اساتید، رکن اصلی آموزش هستند، افزود: بسیاری از دانشجویان پذیرفته شده در رشته دندانپزشکی از نخبگان هستند در نتیجه با توجه به اینکه بحث اعضای هیئت علمی دندان پزشکی فوریت دارد، باید راهکارهای انگیزشی برای ماندگاری اعضای هیئت علمی ارائه شود.

وی با بیان این نکته که میل و رغبت برای ورود به رشته های تخصصی رو به افول است، افزود: تجهیزات مورد نیاز دانشکده های دندان پزشکی نیاز به نوسازی دارد که با هماهنگی معاونت توسعه باید رد

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *