دسامبر 2, 2023

به گزارش رکنا، در صورتی که عرق بدبویی دارید یا دهان شما بوی خوبی نمی دهد می توانید 6 گرم هل را به صورت چای دم کنید و در طول روز به مرور بنوشید. هل تقویت کننده قلب و اعصاب نیز است. بنابراین با هل بوی بد دهان معنایی ندارد.

 

انواع هل و فواید هل

خوب همانطور که می‌دانید سه نوع هل در بازار به فروش می‌رسد: هل سبز، هل سیاه و هل ماداگاسکار.

بیشتر دستورات تهیه مواد غذایی از هل سبز استفاده می‌کنند. به طور کلی این گزینه گران‌تر از سایر ادویه هاست، اما زیاد نگران نباشید شما می‌توانید از آن به خوبی استفاده کنید. هل یکی از موادی است که مواد شیمیایی گیاهی بسیار قدرتمندی در خود دارد و سرشار از منگنز است. منگنز یکی از مواد معدنی است که به بدن کمک می‌کند بافت‌های همبند، استخوان‌ها و هورمون‌های جنسی را تشکیل دهد.

این ماده همچنین برای عملکرد طبیعی اعصاب و مغز ضروری است و نقش مهمی در متابولیسم کربوهیدرات ها، متابولیسم چربی، جذب کلسیم و تنظیم سطح قند خون بازی می‌کند. تنها یک قاشق غذاخوری از هل می‌توانید ۸۰ درصد از نیاز روزانه بدن به منگنز را تامین نماید.

هل واقعا یکی از ادویه‌های شگفت انگیز پزشکی است و حتی می‌تواند درمان طبیعی برای سرطان و دیابت باشد. شرط می‌بندم بعد از خواندن این مقاله هل را برای همیشه در سبد غذایی خود قرار خواهید داد.

ارزش تغذیه‌ای هل:

هل متعلق به خانواده زنجبیل هاست. یک قاشق غذاخوری از آن در برگیرنده موارد زیر خواهد بود:

۱۸ کالری

۴ گرم کربوهیدرات

۶ گرم پروتئین

۴ گرم چربی

۶ گرم فیبر

۶ میلی گرم منگنز

۸ میلی گرم آهن

۱۳ میلی گرم منیزیم (۳.۳ درصد از نیاز روزانه بدن)

۴ میلی گرم روی (۲.۷ درصد از نیاز روزانه بدن)

۲۲ میلی گرم کلسیم (۲.۲ درصد از نیاز روزانه بدن)

۶۵ میلی گرم پتاسیم (۱.۹ درصد از نیاز روزانه بدن)

۱۰ میلی گرم فسفر (۱ درصد از نیاز روزانه بدن)

هل می‌تواند به درمان شرایط معمولی و نیز بیماری‌های حاد و جدی کمک کند.

هل برای رفع بوی بد دهان

هل یکی از درمان‌های خانگی موثر برای بهبود بوی بد دهان است. جویدن دانه‌های هل می‌تواند هرگونه بوی بدی که از دهان بیرون می‌اید را نابود کند. حتی بعضی از آدامس‌ها از هل برای بهبود بوی بد دهان استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *