آوریل 22, 2024

بعضی انسان‌ها ویژگی‌های فیزیکی منحصر به فرد و خارق العاده‌ای دارند که آن‌ها را از عموم مردم متمایز می‌سازد. نباید منجر به طرد شدن آن‌ها و محروم شدن‌شان از یک زندگی عادی شود و آن‌ها نیز باید همچون دیگر افراد جامعه مورد پذیرش و احترام قرار گیرند. عجیب ترین ظاهر انسان ها را در ادامه ببینید.

۱- پرموترین مرد دنیا

مقدار موهای بدن هر کس بر حسب عوامل مختلفی از جمله نژاد و ویژگی‌های ژنتیکی او با بقیه متفاوت است. با این حال، یک مرد چینی هست که بیشتر بدن او پوشیده از مقادیر زیادی مو است. یو ژنهوان از ۲ سالگی با مشکل نادری درگیر است که سبب شده ۹۶ درصد از بدن او پوشیده از مو باشد، امری که او را به پرموترین مرد دنیا بدل ساخته است.

پرموترین مرد دنیا

۲- افرادی با دندان‌های اضافه

هایپردونتیا (Hyperdontia) به رویش دندان‌های اضافه در دهان اطلاق می‌شود، امری که مکان آن معمولاً در پشت یا نزدیکی دندان‌های شیری یا ثابت است؛ بنابراین افرادی هستند که تعداد دندان‌های آن‌ها بیشتر از ۳۲ دندان استاندارد است. در برخی موارد هایپردونتیا نیازی به درمان ندارد، اما گاهی هم دندان‌های اضافه باید برداشته شوند.

افرادی با دندان‌های اضافه

۳- زنی با چشم‌های از حدقه بیرون زده

کیم گودمن زنی آمریکایی است که می‌تواند چشم‌های خود را از حدقه‌شان بیرون بزند، توانایی‌ای که شاید برای برخی ترسناک باشد. او می‌تواند کره‌ی چشم‌هایش را ۱۲ میلیمتر از حدقه‌شان بیرون آورد. به این توانایی پروپتوز (Proptosis) گفته می‌شود، اصطلاحی که برای بیرون زدگی چشم‌ها به کار می‌رود. گودمن این توانایی را زمانی کشف کرد که یک بار ضربه‌ای به سرش وارد شد و حالا می‌تواند این کار را به طور خودخواسته انجام دهد.

زنی با چشم‌های از حدقه بیرون زده

۴- درازترین بینی دنیا

برای برخی داشتن بینی بزرگ می‌تواند باعث کمبود اعتماد به نفس شود. با این حال، برای محمد اوزیورک، بینی‌اش یک ویژگی منحصر به فرد است که او را به شهرت رسانده. این مرد ترکیه‌ای صاحب درازترین بینی دنیا است که ۸/۸۰ سانتیمتر طول دارد. او هرگز نیازی به عمل بینی‌اش حس نکرده و همیشه از این ویژگی خود راضی بوده است.

درازترین بینی دنیا

۵- بلندترین مژه‌های دنیا

بسیاری از زنان به هر شیوه‌ای برای بلند و پرپشت کردن مژه‌های خود متوسل می‌شوند. ژیانشیا، اما چنین آرزویی ندارد. این زن چینی به طور طبیعی مژه‌های بسیار بلندی دارد. در حقیقت او صاحب بلندترین مژه‌های دنیا به طول ۱۲/۴۰ سانتیمتر است. با وجود بلندی زیاد مژه هایش، ژیانشیا آن‌ها را نه ناخوشایند بلکه عضوی طبیعی از بدنش می‌داند.

بلندترین مژه‌های دنیا

۶- بزرگ‌ترین ورودی دهان دنیا

آیزاک جانسون، پسر آمریکایی می‌تواند یک سیب کامل را درسته در دهان خود فرو کند. او صاحب بزرگ‌ترین ورودی دهان دنیا به طول ۱۰/۱۹ سانتیمتر است.

بزرگ‌ترین ورودی دهان دنیا

۷- درازترین زبان دنیا

تا به حال سعی کرده‌اید زبان‌تان را به بینی‌تان برسانید؟ این زن آمریکایی می‌تواند زبان خود را از بینی‌اش هم آنطرف‌تر ببرد. شنل تپر درازترین زبان دنیا را دارد که طول آن از نوک تا بین لب‌هایش ۹/۷۵ سانتیمتر است.

درازترین زبان دنیا

۸- بزرگ‌ترین پاهای دنیا

جیسون اورلاندو رودریگز هرناندز صاحب بزرگ‌ترین پاهای دنیا است. این مرد ونزوئلایی در کودکی برای پیدا کردن کفش‌هایی که اندازه‌ی پاهایش باشد با مشکل رو به رو بود و مجبور بود از صندل‌های درست شده با تایرهای قدیمی و پارچه استفاده کند. علیرغم این ها، پاهای او به رشد خود ادامه داد و در سال ۲۰۱۴ به حدود ۴۰ سانتیمتر رسید. او حالا تحت درمان قرار دارد تا جلوی رشد بیشتر پاهایش گرفته شود.

بزرگ‌ترین پاهای دنیا

۹- مردی با پوست فوق کشسان

نفر بعدی این فهرست‌گری ترنر است، مرد انگلیسی که به یک مشکل پزشکی نادر به نام سندرم اهلرز – دنلوس (Ehlers-Danlos Syndrome) دچار است. این سندرم بافت‌های پیوندی بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث شل شدن پوست و افزایش شدید دامنه‌ی حرکتی مفصل‌ها می‌شود. پوست روی شکم ترنر می‌تواند تا ۱۵/۸ سانتیمتر کش بیاید.

مردی با پوست فوق کشسان

منبع: فرارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *