دسامبر 2, 2023
18 سال حبس برای یک دختر منتقد عربستانی | یک دانش آموز دختر

یک دانش آموز دختر دوره متوسطه در عربستان به جرم انتشار پیام هایی در حمایت از زندانیان سیاسی در شبکه های اجتماعی، به 18 سال حبس محکوم شد.

– آفتاب نیوز : دادگاه جرائم ویژه عربستان سعودی در ماه اوت یک دختر را که در زمان صدور حکم 17 سال سن داشت، به 18 سال زندان محکوم کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه خبری میدل ایست آی،  عربستان با به قدرت رسیدن محمد بن سلمان، چندین حکم حبس سنگین برای فعالیت های سایبری و استفاده از شبکه های اجتماعی برای انتقاد از دولت این کشور صادر کرده است.

به عنوان مثال، محمد الغامدی، معلم بازنشسته اخیراً حکم اعدام دریافت کرد و سلمی الشهاب، دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه لیدز انگلیس به دلیل انتشار توییت هایی در سال گذشته میلادی، به 34 سال حبس محکوم شد.

محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در گفت وگویی با شبکه خبری فاکس خبر اعدام غامدی را تأیید کرد، اما آن را به گردن قوانین بد انداخت: ما از این مسئله خوشحال نیستیم، بلکه خجالت زده هستیم.

اما تحت دستگاه قضایی، باید از قوانین پیروی کرد و من نمی توانم به یک قاضی بگویم که قانون را نادیده بگیر، چرا که این خود نقض حاکمیت قانون است.

بااین وجود، وکلا و حامیان کنشگران عربستانی می گویند که ادعاهای بن سلمان حقیقت نداشته و سرکوب فعالیت در فضای مجازی از زمانی آغاز شده که او به قدرت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *