دسامبر 2, 2023
وزارت بهداشت نگاه بین المللی به دانشگاه علوم پزشکی آبادان داشته باشد

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت بهداشت باید نگاه بین المللی به دانشگاه علوم پزشکی آبادان داشته باشد، از پیگیری راه اندازی رشته های دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه خبر داد.

– ایسنا/خوزستان نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت بهداشت باید نگاه بین المللی به دانشگاه علوم پزشکی آبادان داشته باشد، از پیگیری راه اندازی رشته های دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه خبر داد.

  سیدمحمد مولوی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به کمبود دندانپزشک و داروساز در آبادان، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی آبادان ظرفیت بسیار ارزشمندی است که باید از این ظرفیت در راستای تکمیل کادر پزشکی و درمانی آبادان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت باید نگاه بین المللی به دانشگاه علوم پزشکی آبادان داشته باشد، ادامه داد: آبادان موقعیت جغرافیایی بسیار مهمی دارد و این دانشگاه می تواند یک مرکز پزشکی بین المللی باشد زیرا دسترسی به کشورهای مجاور و همسایه به آن آسان تر است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمبود پزشک متخصص در آبادان محسوس است و بنابراین جذب دانشجوی بومی، باید اولویت نخست در دانشگاه علوم پزشکی آبادان باشد زیرا موجب تامین نیروی متخصص پزشکی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *