می 24, 2024
نگاهی به سیر پیشرفت دندانپزشکی در ایران از چالش ها تا فرصت ها

[ad_1]

متخصص بهداشت عمومی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه دندانپزشکی دارای سابقه ای کهن در تاریخ پزشکی ایران است، بهترین و در عین حال ارزان ترین روش ارتقای سلامت دهان را مراقبت کامل از دندان های سالم قبل از پوسیدگی عنوان کرد.

– متخصص بهداشت عمومی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه دندانپزشکی دارای سابقه ای کهن در تاریخ پزشکی ایران است، بهترین و در عین حال ارزان ترین روش ارتقای سلامت دهان را مراقبت کامل از دندان های سالم قبل از پوسیدگی عنوان کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر محمدحسین خوشنویسان با اشاره به تاریخچه شکل گیری رشته دندانپزشکی، اظهار کرد: دندانپزشکی دارای سابقه ای کهن در تاریخ پزشکی ایران است، منابع موجود توسعه علم دندانپزشکی را در دو مقطع پیش از اسلام و پس از اسلام نشان می دهد.

وی افزود: آموزه های کتاب اوستا و دستاوردهای دانشگاه جندی شاپور در دوران پیش از اسلام و آثار پزشکان ایرانی از جمله رازی، اهوازی و ابن سینا در دوران پس از اسلام که به موضوع بهداشت دهان و درمان پاره ای از بیماری های دهان و دندان پرداختند قابل توجه است.

این متخصص بهداشت عمومی دندانپزشکی با اشاره به تاکید اسلام بر ضرورت مسواک زدن و حفظ بهداشت دهان، گفت: این عمل با شواهد علمی و یافته های علوم جدید کاملا تطبیق

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *