ژوئن 14, 2024
خانواده ای که برای دستیابی به سلامت چشم عالی با یکدیگر همکاری می کنند.

[ad_1]

مراقبت از چشم خانواده یک عامل اساسی در حفظ سلامت کلی عالی است. چشم ها نیز برای حفظ عملکرد خود نیاز به مراقبت مناسب دارند. مراقبت از چشم لزوماً به معنای تهیه عینک، لنزهای تماسی و سایر وسایل چشمی مرتبط نیست. علاوه بر این، ممکن است شامل درمان های چشمی برای بهبود شرایط چشم باشد. به عنوان مثال، دکتر آنتون از ملبورن جراحی لیزر چشم را پیشنهاد می کند. جراحی چشم با لیزر روشی است که شامل رفع مشکلات بینایی با استفاده از پرتو لیزر است. آیا فکر می کنید مراقبت از چشم خانواده شما ممکن است شامل جراحی لیزر چشم باشد؟ بیایید ببینیم مراقبت از چشم خانواده اغلب شامل چه چیزی است.

مراقبت از چشم خانواده

به طور کلی، چشم ها یکی از اجزای حیاتی بدن ما هستند. چشم ها ابزار ضروری برای حرکت در جهان های اطراف ما هستند. به همین دلیل، بهتر است از چشمان خود، از جمله اعضای خانواده مراقبت کنیم.

خانواده برای تایید وجود مشکلات بینایی و بیماری به معاینه کامل چشم نیاز دارند. قرار ملاقات با یک مطب حرفه ای می تواند به دستیابی به بالاترین کیفیت خدماتی که حواس بینایی ما سزاوار آن هستند کمک کند. بیماران باید به طور منظم به این متخصصان مراجعه کنند.

مواد و مقالات حاوی نکات مختلفی برای دستیابی به مراقبت مناسب از چشمان ما بودند. اما چشمان ما دقیقاً به چه چیزهایی نیاز دارند تا عملکرد واضح خود را حفظ کنند؟ در ادامه این مقاله با اطلاعات بیشتری آشنا خواهیم شد. در همین حال، اجازه دهید ابتدا در مورد چشم پزشکان مختلف صحبت کنیم که می توانند مراقبت های چشمی قابل اعتماد خانواده را به ما ارائه دهند.

چشم پزشکان مختلف

چشم ها متخصصان خاصی دارند که به آنها نگاه می کنند. هر یک از آنها نقش اساسی در حفظ سلامت چشم بیماران با کیفیت خوب دارند. بیایید آنها را به صورت جداگانه بشناسیم.

  1. چشم پزشکان: آنها پزشکانی هستند که در مراقبت های پزشکی و جراحی چشم و سیستم بینایی تخصص دارند. علاوه بر این، آنها پیشگیری از بیماری و آسیب چشم را تشویق می کنند. یک چشم پزشک ارائه دهنده اولیه مراقبت از چشم است.
  2. اپتومتریست ها: آنها دکتر بینایی سنجی هستند. اپتومتریست ها در بررسی، تشخیص، درمان و مدیریت برخی بیماری ها و اختلالات بینایی آموزش دیده اند. یک اپتومتریست همچنین می‌تواند عینک، لنزهای تماسی، تمرین‌های بینایی، کمک‌های بینایی ضعیف، درمان و داروها را به عنوان درمان تجویز کند. چشم‌پزشکان و اپتومتریست‌ها اغلب با هم همکاری می‌کنند تا مراقبت‌های چشمی خانواده را ارائه دهند.
  3. بینایی شناسی: یک بینایی‌شناس پزشک نیست، اما یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی چشم است. آنها دستیاران عالی چشم پزشک و اپتومتریست برای خدمات مرتبط با عینک هستند.

به طور کلی، این سه متخصص به بیماران و اعضای خانواده آنها در ارائه نیازهای بینایی خود کمک می کنند.

حفظ سلامت چشم

هر بیمار نیازهای بینایی متفاوتی دارد. به همین دلیل، بهتر است زمانی را برای بازدید از یک متخصص بصری اختصاص دهید تا بدانید اینها به طور خاص چیست. در همین حال، موارد زیر برای حفظ شرایط عالی چشم ضروری است.

1 معاینه جامع چشم

به طور کلی، برای تایید مشکلات بینایی و چشمی باید به طور منظم تحت معاینه چشم قرار بگیرید. غربالگری بینایی برای کودکان در مدرسه یا در حین معاینه در دسترس است. در همین حال، بزرگسالان در طول معاینه، غربالگری بینایی را دریافت می کنند. علاوه بر غربالگری، بزرگسالان نیز ممکن است نیاز به معاینات جامع چشم گشاد شوند.

معاینه اتساع شامل گشاد شدن مردمک است که اجازه می دهد نور بیشتری وارد چشم شود. در واقع، پزشک می تواند قسمت های داخلی چشم را واضح تر ببیند. این شامل توانایی بررسی وضعیت عصب بینایی و شبکیه است.

2 رژیم غذایی سالم و متعادل

ما باید یک رژیم غذایی سالم و متعادل را تمرین کنیم. این نه تنها کیفیت چشم ما را بهبود می بخشد، بلکه نیازهای کلی بدن ما را نیز بهبود می بخشد. بینایی ما نیاز به تغذیه مناسب نیز دارد. در این مورد، میوه ها و سبزیجات فراوان می تواند کمک کننده باشد.

3 ورزش منظم و وزن سالم

ورزش منظم برای به دست آوردن وزن مناسب ضروری است. در نتیجه، خطر ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت، فشار خون بالا و کلسترول بالا را کاهش می دهد که می تواند بینایی شما را تحت تأثیر قرار دهد.

4 عینک محافظ

اگر در روزهای آفتابی بیرون می روید، بهتر است از عینک آفتابی استفاده کنید تا از آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری کنید. این می تواند باعث آب مروارید، دژنراسیون ماکولا وابسته به سن و سایر مشکلات چشمی شود. علاوه بر این، اگر به فعالیت‌هایی می‌پردازید که ممکن است باعث آسیب شوند، مانند ورزش یا کارهای ساختمانی، استفاده از عینک محافظ ضروری است.

لنزهای تماسی و عینک

عینک در مقابل لنز تماسی کدام یک بهتر است؟این دو دستگاه گزینه های درمانی معمولی برای رفع نگرانی های بصری هستند. لنزها و عینک ها اغلب انتخاب های اولیه زمانی هستند که بیمار مشکلات بینایی را تجربه می کند. در این مورد، اجازه دهید نحوه عملکرد این دو را بیشتر توضیح دهیم. ابتدا با لنزهای تماسی می رویم.

لنزهای تماسی یکی از گزینه های درمانی پیشرفته برای رفع مشکلات بینایی هستند. اینها وسایل پلاستیکی نازک و شفافی هستند که قرنیه را می پوشانند. مانند عینک، می تواند مشکلات بینایی را نسبت به عیوب انکساری اصلاح کند.

در ضمن ما عینک هم داریم. عینک گزینه دیگری برای اصلاح دید بیمار است. استفاده از عینک از سال‌ها پیش رواج داشته است. علاوه بر این، برخی از آن به عنوان بخشی از مد خود نیز استفاده می کنند.

بینایی درمانی

بینایی درمانی یک اصطلاح معمولی است که اپتومتریست ها اغلب از آن استفاده می کنند. در بینایی‌سنجی، هدف آن توسعه یا بهبود مهارت‌ها و توانایی‌های بینایی است. علاوه بر این، شامل برنامه ای متشکل از تمرینات تقویتی در مطب و خانه است که بیماران طی هفته ها تا چند ماه تحت آن قرار می گیرند.

علاوه بر این، بینایی درمانی از لنزها، منشورها، فیلترها، وصله ها، اهداف الکترونیکی یا تخته های تعادلی نیز استفاده می کند. در همین حال، سه دسته از بینایی درمانی وجود دارد که بیمار می تواند تحت آن قرار گیرد. این درمان‌های ارتوپتیک، رفتاری/ادراکی و بینایی برای پیشگیری یا اصلاح نزدیک‌بینی هستند.

https://www.youtube.com/watch?v=LyGAbuYpCG4

نتیجه

امروزه می توانید به صورت تلفنی با مطب نوبت بگیرید. اکنون زمان آن است که برای مراقبت از چشم خانواده خود معاینه چشم انجام دهید. بیماران با مراجعه به یک متخصص چشم و انجام مراقبت های چشمی مناسب حتی در خانه نیاز به معاینات جامع چشم دارند. آنها از شما و خانواده تان در دفترشان استقبال می کنند. کارکنان و اعضا با تمام وجود در خدمت همه اعضای خانواده خواهند بود. پس همین حالا به آنها سر بزنید و خدمات با کیفیتی را تجربه کنید.


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *