ژوئن 20, 2024
ضرورت مشارکت دانشکده های دندانپزشکی در ارتقای شاخص های سلامت دهان و دندان

[ad_1]

مشاور وزیر بهداشت در امور دندانپزشکی بر ضرورت مشارکت دانشکده های دندان پزشکی در راستای ارتقای شاخصهای سلامت دهان و دندان تاکید کرد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، اکبر فاضل در چهل و دومین نشست شورای آموزش دندان پزشکی و تخصصی با بیان این مطلب که یکی از ویژگی های برجسته وزارت بهداشت ادغام بین آموزش و ارائه خدمات سلامت است، گفت: انتظار می رود دانشکده های دندان پزشکی برای ارتقای شاخص های سلامت دهان و دندان مردم مناطق تحت پوشش مشارکت کنند.

وی با تاکید بر ارائه خدمات دندان پزشکی در سطوح مختلف با همکاری دانشکده های دندان پزشکی، بیان کرد: دانشکده های دندان پزشکی می توانند نیروهای لازم برای ارائه خدمات در مراکز تحت پوشش خود جذب کنند.

همچنین با توجه به هزینه بالای آموزش دانشجویان دندان پزشکی و بهره مندی مردم به ویژه مناطق محروم، دانشجویان باید به صورت هدفمند تربیت شوند.

فاضل تصریح کرد: مراکز تخصصی و کلینیک های ویژه دندانپزشکی باید در مراکز استان ها توسعه یابد و پایان نامه ها در حوزه دندان پزشکی برای ارتقای شاخص های سلامت دهان و دندان هدایت شوند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی افزود: برای حل مسائل حوزه دندان پزشکی، هماهنگی و تعامل بین معاونت های مختلف دانشگاه های علوم پزشکی تقویت شود و دانشکده های دندان پزشکی برای برگزاری دوره های آموزشی کو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *