می 20, 2024

[ad_1]

 سال نو و تعطیلات نوروزی فرصت بسیاری مناسبی برای مسافرت است چرا که بهار همیشه از بهترین فصل های سال بوده و سفر در این فصل حال و هوای دیگری دارد.

اگر شما هم در نوروز امسال قصد مسافرت دارید، حتما داروهای ضروری در مسافرت را فراموش نکنید و توصیه های متخصصین را در رعایت بهداشت در مسافرت رعایت کنید تا در صورت بروز مشکل پیش پا افتاده بتوانید سریع خود را درمان کنید و از سفرتان نهایت لذت را ببرید.

داروهای ضروری که مسافرین نوروزی باید همراه خود داشته باشند، عبارتند از:

جعبه کمک های اولیه

در سفر جعبه کمک های اولیه شامل باند، گاز استریل، محلول آنتی سپتیک مانند الکل یا ایزوپروپیل الکل یا پدهای الکلی، محلول بتادین رقیق شده با سرم شستشو و چسب زخم همراه خود ببرید.

پودر یا قرص های ORS

اسهال یکی از شایع ترین بیماری ها در سفر است پس حتما پودر یا قرص های ORS همراه خود داشته باشید، تا با تأمین املاح و مایعات بدن از کمبود برخی از الکترولیت های ضروری جلوگیری کنید.

داروهای مسکن، ضد درد و التهاب

در سفر حتما مسکن با خود ببرید زیرا ممکن است به علت خستگی دچار سردرد تنشی یا مبتلا به دندان درد شوید، مصرف این قبیل داروها در کاهش درد نقش موثری دارد.

داروی سرما خوردگی

در طول سفر ممکن است شما به سرماخوردگی دچار شوید پس یک داروی ضد سرفه یا قرص سرماخوردگی برای مواقع لزوم همراه داشته باشید تا سرماخوردگی در فاز ویروسی کنترل شود و شخص به عفونت ثانویه باکتریال دچار نشود.

داروهای آنتی هیستامین

اگر مبتلا به حساسیت فصلی و آلرژی هستید، داروهای آنتی هیستامین مانند لوراتادین و سیتریزین برای تسکین آلرژی را فراموش نکنید.

داروی ماشین گرفتگی

افرادی که در اثر حرکت وسایل نقلیه و در جاده های پرپیچ و خم دچار حالت تهوع می شوند،بهتر است داروی دیمن هیدرینات همراه خود داشته باشند.

داروهای تجویزی توسط پزشک

اگر دچار بیماری هایی چون دیابت، فشار خون، اختلالات قلبی – عروقی، چربی خون و…هستید، قبل از مسافرت داروهایی که پزشکتان برای بیماری شما تجویز کرده و همیشه باید مصرف نمایید، به مقدار کافی درون کیفی کوچک قرار داده و فراموش نکنید.

داروهای ملین

ممکن است در طول مسافرت دچار یبوست شوید، از نظر غذایی نکاتی را رعایت کنید و حتما ملین هایی چون بیزاکودیل برای درمان یبوست های احتمالی همراه داشته باشید. مصرف مواد غذایی حاوی فیبر، راه رفتن و داشتن فعالیت فیزیکی برای رفع مشکل یبوست موثر است.

آنتی بیوتیک موضعی

با توجه به محل سفرتان، بهتر است آنتی بیوتیک موضعی مانند کرم هیدروکورتیزون برای تسکین جای نیش حشرات به همراه داشته باشید.

آنتی اسیدها

در سفر به دلیل مصرف غذاهای مختلف ممکن است دچار معده درد شوید،برای تسکین سوزش معده بعد از خوردن غذاهای سنگین از آنتی اسیدها استفاده نمایید.

نکات مهم استفاده از دارو در سفر

1. برخی از داروها خواب آور بوده پس در زمان رانندگی و کارهایی که در مسافرت نیاز به هوشیاری کامل دارند، از مصرف این داروها خودداری کنید.

2. قبل از سفر نزد پزشک معالجتان بروید و شرایط سفرتان را اطلاع دهید.

3. حتما یک کپی از نسخه دارویی تان را همراه داشته باشید.

4. داروها را در بسته نبدی خودشان نگه دارید.

5. بر روی هر دارو برچسبی بزنید تا بدانید طریقه استفاده از آن چگونه است.

6. وسایل بهداشتی شخصی مانند صابون، مسواک، شانه و حوله دستی همراه ببرید.

7. از مصرف غذا در غذا خوری های بین راهی تا حد امکان خودداری کنید.

8. به جای مصرف غذاهایی چون سالاد الویه، کباب کوبیده، همبرگر، سوسیس و کالباس از غذاهای خانگی و یا نان و پنیر استفاده کنید.

9. از آب آشامیدنی معدنی برای نوشیدن استفاده کنند و از مصرف آب چشمه، قنات و رودخانه ها به طور اکید خودداری کنید.

10. در صورت نبودن آب معدنی آب را به مدت پنج دقیقه جوشانده و از قرص های هالو ژنه برای ضد عفونی کردن آب استفاده کنید.

11. از سکونت در مکان های غیر بهداشتی اجتناب کنید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *