ژوئن 14, 2024
بهترین جنس ایمپلنت

[ad_1]

بهترین جنس ایمپلنت

کاشت دندان یکی از محبوب ‌ترین گزینه ‌های درمانی برای جایگزینی دندان‌ های از دست رفته هستند، زیرا در میان بقیه گزینه ها یک درمان بسیار تطبیق ‌پذیر است که مزایای بی ‌نظیری را نیز در ترمیم لبخند ارائه می کند.

ایمپلنت دندان را می توان برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته بیمار مورد استفاده قرار داد و همچنین اینکه آنها جزء طبیعی ترین و کارآمدترین گزینه برای جایگزینی دندان می باشند. ایمپلنت ها حتی می توانند سیستم ریشه طبیعی دندان را تقلید کنند تا استخوان فک بیمار قوی و سالم بماند.

اگر شما نیز به فکر دریافت ایمپلنت دندان باشید، احتمالا یکی از سوالاتی که به ذهنتان خطور می کند این است که بهترین جنس ایمپلنت کدام است؟ در پاسخ باید گفت که این این جنس می تواند بسته به نیاز بیمار متفاوت باشد.

 بهترین جنس ایمپلنت

بهترین جنس ایمپلنت

ایمپلنت‌ هایی که مستقیما استخوان فک را تحریک می‌کنند، بیشترین مزایای درمانی را برای بیماران ارائه می‌دهند. با این حال، جنس ایمپلنت دندان نیز حائز اهمیت بوده و عمدتا به نیازهای فردی، سابقه پزشکی، وضعیت فعلی سلامت دهان و دندان و اهداف درمانی شما بستگی دارد. جنس آن همچنین می تواند قیمت ایمپلنت دندان را تحت تاثیر قرار دهد.

– سرامیکی

ایمپلنت دندان از چندین قسمت مختلف تشکیل شده که یکی از آنها دندان مصنوعی است. این دندان مشابه روکش های دندانی، معمولا از پرسلین ساخته شده است. رنگ آن از نظر ظاهر طبیعی و سهولت در خوردن و صحبت کردن شباهت زیادی به دندان های واقعی دارد.

از آنجایی که هر فرد لبخند منحصر به فردی دارد، ایمپلنت های دندان برای تکمیل دندان های طبیعی بیمار به صورت سفارشی ساخته می شوند. این نوع ایمپلنت با تکنولوژی های روز دنیا مانند ایمپلنت دیجیتال می تواند نتیجه بسیار مطلوبی به ارمغان بیاورد.

بهترین جنس ایمپلنت

– تیتانیوم

تیتانیوم نیز یکی از رایج ترین مواد مورد استفاده در ایمپلنت های دندان است. نتایج نشان می ‌دهند که ایمپلنت‌ های ساخته شده از فلز تیتانیوم به استخوان این امکان را می دهند تا در این دوره به درستی منبسط شود. استخوان می تواند در کنار آنها رشد کند زیرا در تماس با استخوان قرار گرفته و دچار اختلال نمی شود.

یک ایمپلنت ممکن است فقط تیتانیوم نباشد. در عوض، آن می تواند شامل آلیاژ تیتانیوم، از جمله مقادیر کمی از فلزات دیگر مانند نیکل، آلومینیوم، مولیبدن، وانادیم، نیوبیم یا زیرکونیوم خواهد بود. تیتانیوم برای ایمپلنت های دندانی بسیار مهم است زیرا غیر سمی، بادوام و سبک است. تیتانیوم به عنوان ریشه جایگزین دندان عمل می کند و معمولا بیش از ۳۰ سال دوام می آورد.

تیتانیوم همچنین به عنوان بهترین جنس ایمپلنت در هر دو روش پزشکی و دندانپزشکی مورد مطالعه قرار گرفته و درصد موفقیت بالای آن به تایید رسیده است. آن همچنین به دلیل تطبیق پذیری که دارد از زیرکونیا متمایز شده است.

– سرامیک

اگر چه این جنس از ایمپلنت دندان کمتر رایج است، اما ایمپلنت های تمام سرامیکی می توانند یک نتیجه زیبایی عالی بدون تغییر رنگ را ارائه دهند.

بهترین جنس ایمپلنت

– زیرکونیوم

در مقایسه با تیتانیوم، زیرکونیا اخیرا ابداع شده و از دهه ۱۹۹۰ به یکی از امیدوارکننده ترین مواد آینده برای ایمپلنت های دندان تبدیل شده است. زیرکونیا در حال تبدیل شدن به جایگزینی برای تیتانیوم است زیرا مانند فلز قوی بوده و ظاهر آن مانند دندان های واقعی است.

استفاده از مواد کاشت دندان زیرکونیا به طور فزاینده ای محبوب شده است. با این حال، آنها هنوز در دنیای ایمپلنت های دندانی جدید هستند و در نتیجه موفقیت کمتری نسبت به تیتانیوم دارند.

در یک کلینیک تخصصی ایمپلنت، دندانپزشک می تواند تعیین نماید کدام نوع ایمپلنت دندان یا سایر درمان های دندانی ترمیمی برای شما مناسب تر است. در طول مشاوره ترمیم لبخند، متخصص دهان شما را با دقت معاینه نموده و در مورد اهداف و انتظارات درمانی، نیازهای سلامت دهان، تاریخچه پزشکی، اولویت های درمانی و بودجه مراقبت از دندان با شما صحبت می کند./۴۸۰۹۸۲

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *