آوریل 22, 2024

هیچ چیز جذاب تر از داشتن یک نیست مجموعه خوبی از دندان ها. بنابراین، اگر قصد دارید بریس های دندانی بگیرید، می توانید به این کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید. در واقع امروزه، بریس های دیمون در مقابل بریس های سنتی یک گزینه درمانی رایج برای صاف کردن دندان ها هستند. بنابراین، تفاوت بین این دو چیست؟ اجازه دهید این مقاله تفاوت بین بریس های معمولی و دیمون، از جمله مزایا و معایب دو روش درمانی را توضیح دهد. امروز کلینیک دندانپزشکی West Ryde را بررسی کنید اگر به دنبال درمان های ارتودنسی با کیفیت هستید.

درمان ارتودنسی: تفاوت بین بریس های دیمون و بریس های سنتی

دهانی سلامتی مهم است به سلامت کلی شما در واقع، هم ترازی دندان های شما می تواند بر سلامت جسمی و روحی شما تأثیر بگذارد. خوشبختانه روش های مختلفی برای صاف کردن دندان ها وجود دارد. بیایید نگاهی به تفاوت بین دو درمان ارتودنسی بیندازیم.

https://www.youtube.com/watch?v=ixCWlRZ7FqY

بریس های فلزی سنتی

بریس های سنتی یکی از رایج ترین انواع بریس ها هستند که دارای براکت ها و سیم های فلزی است. این بریس ها برای نگه داشتن سیم روی براکت به اتصالات الاستیک متکی هستند. از این رو، آنها باید به طور مداوم تنظیم شوند تا دندان ها حرکت کنند. در هر صورت، سفت کردن ترتیبات مهاربندی می‌تواند یک تجربه دردناک باشد که به زمان درمان به طور کلی طولانی‌تر می‌افزاید.

بریس های فلزی دیمون

پسندیدن سایر درمان های ارتودنسی, بریس های سیستم دیمون با هدف صاف کردن دندان ها می باشد. اگرچه تفاوت اصلی این گزینه با سایر گزینه ها نحوه صاف کردن دندان ها است.بریس های دیمون در مقابل بریس های سنتی

سیم های کمانی و براکت ها برای جابجایی دندان ها از بریس ها ضروری هستند. با این حال، بریس‌های دیمون از یک سیستم خود بستن استفاده می‌کنند که سیم‌های قوسی را به جای اتصالات الاستیک که معمولاً در بریس‌های سنتی یافت می‌شود، به براکت‌ها متصل می‌کند.

این بریس های خود بستن جدید نیستند. با این اوصاف، بسیاری از دندانپزشکان ادعا می کنند بریس های دیمون سیستم ارتودنسی موثرتری هستند. در واقع می توانید از بریس های شفاف دیمون یا بریس های فلزی دیمون در مطب دندانپزشکی استفاده کنید. اگر علاقه مند به دریافت این درمان هستید، می توانید قراری تعیین کنید در کلینیک مورد اعتماد Drummoyne، مراقبت از دندان ما. مراجعه به یک متخصص دندانپزشکی قابل اعتماد می تواند به شما در ایجاد یک برنامه درمانی کمک کند که به نتیجه دلخواه شما یعنی داشتن دندان های صاف دست یابد.

عواملی برای تمایز بریس های دیمون و بریس های سنتی

عوامل تمایز این دو عبارتند از:

سیستم اتصال دستی یا خودکار

بریس های سنتی از رباط ها برای نگه داشتن و چسباندن براکت ها و سیم کمانی استفاده می کنند. به این ترتیب این رویکرد با هم باقی می ماند و به آرامی دندان های شما را به هم تراز می برد.

از سوی دیگر، سیستم بریس دیمون به صورت خود بستن است. به این معنی که نیازی به داشتن دسته ای از لیگاتورهای رنگارنگ نیست و همچنین سخت افزار کمتری در دهان شما وجود دارد که غذا در آن گیر کند. به همین ترتیب باعث فشار و تنش کمتر می شود.

مدیریت ازدحام بیش از حد

بریس های دیمون و بریس های سنتی در نحوه برخورد با ازدحام بیش از حد متفاوت هستند. روش معمولی اغلب نیاز به برداشتن دندان برای ایجاد فضای بیشتر دارد. از آنجایی که این استراتژی فشار بیشتری را به دهان شما وارد می کند دندانپزشک نیاز به کشیدن دندان دارد و در مواقعی، گسترش دهنده های کام.

در حالی که براکت های خود بستن رویکرد ملایم تری دارند. در بیشتر مواقع، هیچ اکستنشن یا استخراج لازم نیست. سیستم دیمون از فشار ملایم تری استفاده می کند و به دندان ها اجازه می دهد ذره ذره در موقعیت مناسب حرکت کنند.

مقدار ناراحتی

هر نوع بریس از همان ابتدا ناراحت کننده خواهد بود. در واقع، هم بریس های دیمون و هم بریس های سنتی باعث ایجاد مشکل مالش می شوند. با این حال، موم دندان به این امر کمک می کند.

در هر صورت، بریس های دیمون فشار کمتری را اعمال می کنند، به این معنی که درد و ناراحتی کمتری در طول فرآیند ایجاد می شود. از سوی دیگر، بریس‌های سنتی از نیروی بسیار بیشتری استفاده می‌کنند و باعث ناراحتی بیشتری می‌شوند.

سرعت درمان

یکی از عواملی که سیستم دیمون در آن بیشتر می درخشد، سرعت درمان است. در واقع، یک مطالعه نشان داد که بیماران 7.2 ماه زودتر از افرادی که بریس های سنتی دارند، بریس های دیمون خود را جدا کردند. به طور خلاصه، بریس‌های دیمون، به‌ویژه برای ازدحام بیش از حد، مؤثرتر عمل می‌کنند، اگرچه ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.

مزایا و معایب دو گزینه درمان ارتودنسی

بریس های سنتی

مزایا و معایب بریس های سنتی در زیر آمده است.

طرفداران:

 • همه ارتودنتیست ها می توانند با این کار کار کنندویزیت های دندانپزشکی
 • درمان کم هزینه تر
 • بیشتر بیمه های درمانی این روش را پوشش می دهند
 • آنها به خوبی کار می کنند، و نتایج شگفت انگیز است
 • محکم هستند و به سختی شکسته می شوند
 • لیگاتورها می توانند واقعا زیبا به نظر برسند، به خصوص اگر بدانید که چگونه رنگ ها را مخلوط کنید

معایب:

 • این بریس ها قابل توجه هستند.
 • لیگاتورها می توانند تغییر رنگ دهند، به خصوص آنهایی که سفید هستند.
 • برخی از بیماران ظاهر دهان فلزی را دوست ندارند.
 • روزهای اول درمان دردسرساز است، اما بعد از آن همه چیز به خوبی حل می شود.
 • روش های مدرن تری وجود دارد که محتاطانه تر یا سریع تر عمل می کنند.
 • چندین بیمار به دلیل براکت ها زخم های دهانی دارند. با این حال، این مشکل را می توان با موم دندان برطرف کرد و در روزهای خاص، دیگر با این نوع مشکل مواجه نخواهید شد.

دیمون بریس

در اینجا موارد زیر است مزایا و معایب بریس های دیمون.

طرفداران:

 • براکت‌های بریس‌های دیمون کوچک‌تر هستند و بسیار مناسب به نظر می‌رسند
 • بریس های دیمون سریعتر کار می کنند و نتایج شگفت انگیز هستند
 • بدون نیاز به بستن، به این معنی که شانس کمتری برای دریافت همه آن مواد غذایی وجود دارد
 • این یک سیستم جدید است و به طور مداوم بهبود می یابد.

معایب:

 • بریس‌های دیمون همچنان بریس‌های فلزی هستند و همچنان می‌توانند آن ظاهر دهان فلزی را به شما بدهند.
 • ارتودنتیست ها برای استفاده از این سیستم باید دارای اعتبار باشند.
 • بریس های دیمون قیمت بیشتری نسبت به بریس های سنتی دارند.
 • درمان می تواند در روزهای اول دشوار باشد و همچنین زخم های دهانی خواهید داشت که با استفاده از موم دندان قابل درمان هستند.

با یک متخصص دندانپزشک در مورد اهداف صاف کردن دندان خود صحبت کنید

درمان های ارتودنسی می تواند لبخندی تازه به شما بدهد و اعتماد به نفس را افزایش دهد. بنابراین اگر قصد انجام درمان صاف کردن دندان را دارید، بهتر است به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید تا بهترین روش را برای شما تعیین کند. به یاد داشته باشید که پزشک شما ممکن است ارتودنسی را به تنهایی پیشنهاد دهد یا با روش های مختلف مانند درمان بین رشته ای همراه شود.

علاوه بر این، استفاده از بریس یا عدم استفاده از آن، بهداشت دهان و دندان نقش مهمی در حفظ لبخند زیبا دارد. به علاوه، معمولی چکاپ سالانه دندانپزشکی برای سالم نگه داشتن دندان ها و دهان ضروری است.

منابع:

انواع مختلف بریس چیست و کدام یک برای من مناسب است؟

https://www.colgate.com/en-us/oral-health/adult-orthodontics/what-are-the-different-types-of-braces-and-which-is-right-for-me

درمان های ارتودنسی – ارتودنسی.

https://www.nhs.uk/conditions/orthodontics/treatments/

آنچه در مورد کشیدن دندان باید بدانید.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/327170


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *