دسامبر 4, 2023

به گزارش رکنا، سرهنگ محمدقاسم طرهانی در حاشیه اجرای طرح برخورد با سارقان و مالخران اموال مسروقه در محدوده شهرری با حضور در جمع خبرنگاران گفت: در راستای اجرای تدابیر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، سومین مرحله از طرح مقابله و مبارزه با مالخران و سارقان و همچنین مالخران اموال مسروقه از ابتدای سال‌جاری تا کنون در محدوده فرماندهی انتظامی شهرستان ری به مرحله اجرا درآمد ه در جریان آن ۱۷۳ نفر از مرتکبان جرائم مختلف شناسایی و دستگیر شدند. از این تعداد ۶۱ نفر سارق و ۲۱ نفر مالخر بودند و مابقی نیز مرتکب جرائم دیگر شده بودند.

وی با بیان اینکه مقادیر قابل توجهی سلاح سرد در این طرح کشف و ضبط شد، گفت: اگر مالخران نباشند سرقت‌ها نیز کاهش می‌یابد زیرا که امکان فروش مال مسروقه کم شده و سارق به راحتی نمی‌تواند اموال مسروقه را به فروش برساند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری به تشریح برخی از پرونده‌های کشف شده در این طرح پرداخت و گفت:‌در اجرای این طرح تیم سارقان طلاجات بانوان شناسایی شد، اعضای این باند با شناسایی زنان در محل‌‍‌های خلوت در فرصتی مناسب اقدام به زورگیری و سرقت طلا و جواهرات آنان کرده و متواری شده بودند. 

در پرونده‌ای دیگر نیز مقادیر قابل توجهی وسایل دندان پزشکی قاچاق از مجرمان کشف شد و عوامل کلانتری دولت آباد موفق شدند در حدود یک میلیارد تومان وسایل دندانپزشکی قاچاق را از تریلی در حال عبور کشف کنند. این اقلام به صورت جاساز و در قالب قاچاق در حال ورود به کشور و عرضه در بازار بود.

به گفته طرهانی برای متهمان دستگیر شده در طول اجرای این طرح پرونده‌های جداگانه تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. البته تحقیقات در این خصوص همچنان ادامه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *