می 23, 2024
کدام خدمات دندانپزشکی در تعهدات پرداخت بیمه سلامت است؟

[ad_1]

کارشناس سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ضرورت معاینات منظم دندانپزشکی و آشنایی با نحوه مراقبت صحیح از دندان ها در مبتلایان به دیابت، – بر اهمیت رعایت بهداشت دهان و دندان در این افراد تاکید کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر بهناز ولی زاده با اشاره به تاثیر دیابت بر سلامت دهان و دندان، گفت: دیابت یکی از بیماری های همه گیر و شایع در سراسر جهان است که گروه های سنی مختلف را درگیر می کند.

به گفته وی، بسیاری از مبتلایان به دیابت متاسفانه از اهمیت بهداشت دهان و دندان آگاه نیستند و فقط درصد کمی از آنها مراجعات منظم به دندانپزشک دارند.

ولی زاده یادآور شد: بیماری لثه، از دست دادن دندان، خشکی دهان، پوسیدگی های دندانی، سوزش دهان، اختلال چشایی، اختلال عملکرد غدد بزاقی، تاخیر در ترمیم زخم و بیماری کاندیدیازیس (یک نوع بیماری قارچی) از جمله تظاهرات دهانی مرتبط با دیابت هستند.

وی مراقبت از دهان و دندان در مبتلایان به دیابت را بسیار مهم برشمرد و افزود: معاینات منظم دندانپزشکی در این افراد بسیار با اهمیت است و حتما مبتلایان به دیابت باید با نحوه مراقبت صحیح از دندان ها آشنایی داشته باشند.

او تاکید کرد: افراد مبتلا به دیابت حتما در مراجعه به دندانپزشک باید بیماری خود را اطلاع دهند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *