آوریل 22, 2024
افتتاح نخستین واحد دندانپزشکی بیماری های رفتاری کشور در ارومیه

همزمان با سومین روز از هفته سلامت، نخستین واحد کشوری دندانپزشکی ویژه بیماری های رفتاری در ارومیه افتتاح شد.

– از ارومیه ، نخستین واحد دندانپزشکی ویژه بیماری های رفتاری کشور با ارائه خدمات مراقبتی، بهداشتی و درمانی دهان و دندان، صبح امروز با حضور جمعی از مدیران استانی، پزشکان و مسئولان در ارومیه افتتاح شد.

در این آیین که در مرکز بهداشت ارومیه با همکاری انجمن روبان مهریار قرمز استان و دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی برگزار شد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان در سخنانی با اشاره به اهمیت آگاهی بخشی در خصوص بیماری ایدز، اظهار داشت: تاکنون 450 نفر مبتلا به این بیماری در آذربایجان غربی شناسایی شدند.

احسان ریخته گر افزود: شیوع این بیماری با روش های متعدد خونی بوده و لزوم آگاه سازی اقشار مختلف جامعه و نیز درمان قدم به قدم بیماران مبتلا شده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

ریخته گر تاکید کرد: یک فرد مبتلا به ایدز مثبت با مراجعه به دندانپزشکی و عدم اعلام بیماری خود می تواند سلامت دیگران را به خطر بیاندازد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، با تاکید بر اهمیت ایجاد جاذبه برای بیماران HIV و لزوم حمایت از آنان، ابراز داشت: فرهنگسازی در مورد کاهش آسیب های اجتماعی با محوریت این بیماری و نیز ارائه خدمات تشخیصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *